Ile trwa przeziębienie i co zrobić, by trwało jak najkrócej?

by:

Zdrowie

Przeziębienie. Jedna z najczęstszych chorób dotykających zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i małe dzieci. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, który nawet zyskał niechlubne miano sezonu przeziębień.

Jak pokazują badania statystyczne, we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu i styczniu większość z nas, dorosłych osób, łapie infekcje przynajmniej 4 razy. Wychodzi na to, że chorujemy w każdym miesiącu. Biorąc pod uwagę fakt, że przeziębienie trwa przynajmniej 6-7 dni, to okazuje się, że jesteśmy niedyspozycyjni nawet przez ¼ każdego miesiąca. Czasami trudno oprzeć się wrażeniu, że chorujemy co chwilę.

fluuu1

W przypadku małych dzieci, uczęszczających do żłobków i przedszkoli, ilość przeziębień jest jeszcze większa. Niektórzy rodzice twierdzą, że ich dziecko ma katar nawet przez prawie cały rok. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro sezon przeziębień w przedszkolach jest bardzo długi, bo trwa zazwyczaj aż do maja.

Ile trwa przeziębienie i czy musi trwać tak długo?

W przypadku standardowego przeziębienia, które nie jest typową grypą, okres rozwijania się choroby może trwać nawet kilka dni. Chory z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, jest osłabiony, kicha, a po pewnym czasie pojawia się również katar, w niektórych przypadkach także ból zatok i gardła. Przyjmuje się, że nasycenie nieprzyjemnych objawów chorobowych przypada na trzeci dzień przeziębienia. Następnie potrzeba jeszcze kilku dni, by organizm wrócił do sił, dlatego mówimy, że infekcja trwa około 7 dni. Okres ten może być znacznie wydłużony, jeżeli organizm ma słabą odporność lub wtedy, gdy przeziębienie nie zostało odpowiednio wyleczone i przeradza się na przykład w grypę lub zostaje nadkażone bakteryjnie.

fluuu2

Niestety nie zawsze możemy liczyć na to, że po tych siedmiu dniach choroby będziemy tak samo zdrowi, jak wcześniej. Czasami musimy dalej walczyć z przykrymi dolegliwościami, jak katar, przedłużające się problemy z zatokami czy kaszel poinfekcyjny. Właśnie dlatego tak ważne jest podjęcie szybkiego leczenia, które pozwoli skrócić chorobę o przynajmniej kilka dni. W tym celu warto stosować tabletki na zatoki bez recepty, jak Febrisan zatoki, które dodatkowo wspomagają leczenie bólu zatok i zwalczają przeziębienie. Dowiedź się więcej o produkcje Febrisan zatoki z strony http://febrisan.pl/

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *