Zioła skuteczne przy bolesnej menstruacji.

by:

Zdrowie

Każda dojrzała kobieta zmuszona jest do co miesięcznego przeżywania tego samego bolesnego doznania, jakim jest menstruacja. Niektóre z pań przechodzą okres o wiele lżej od innych, które niestety na kilka ładnych dni praktycznie wyłączone są z codziennego życia. Krwawienie i ból, szczególnie utrzymujące się zbyt długo, wykluczają jakąkolwiek działalność kobiety, czy to rodzinną, czy to zawodową. Warto jednak wiedzieć, iż z bolesnymi okresami można sobie poradzić. Co prawda nie da się ich wykluczyć całkowicie, niemniej jednak przy pomocy odpowiednich ziół możliwe jest osłabienie bólu na tyle, aby kobieta mogła w miarę normalnie egzystować w trakcie miesiączki. Sprawdźmy wobec tego, jakie rozwiązania są w tym zakresie na tyle skuteczne, aby warto było z nich skorzystać.

Krwawnik na bolesną miesiączkę.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż w zasadzie dość popularna i pospolita roślina zielna, jaką jest krwawnik, sprawdzać się będzie w tego typu przypadkach bolesnych miesiączek. Można tutaj samodzielnie nazbierać krwawnika i korzystać z niego w postaci naparu, niemniej jednak najwyższą skuteczność wykazuje jako środek z wyciągiem z krwawnika stosowany jako maść. Tak korzystne działanie krwawnika jest wynikiem jego składu, który daje nam efekt rozkurczowy, bardzo pożyteczny w przypadku bólów okołomiesiączkowych, jak również działa w dużym stopniu przeciwkrwotocznie, co będzie minimalizować krwawienie miesięczne. Dodatkowo, poza działaniem korzystnym w przypadku bólów i krwawienia miesięcznego, krwawnik zapewnia także dobre działanie na choroby przewodu pokarmowego, poprzez stymulacje zwiększonego wydzielania żółci. Chroni wątrobę przed toksycznymi uszkodzeniami. Generalnie rzecz więc ujmując, jest to zioło wielozadaniowe, aczkolwiek najważniejszym jego działaniem jest minimalizacja bólu u krwawienia miesiączkowego, co dla wielu pań może przynieść znaczna ulgę.

Pozostałe zioła skuteczne na bolesne miesiączki.

Oczywiście oprócz krwawnika, znaleźć można także wiele innych ziół skutecznych w przypadku bolesnych dolegliwości związanych z miesiączkowaniem. Zazwyczaj będą to gotowe mieszanki ziołowe, które można zakupić w większości aptek a przede wszystkim w profesjonalnych sklepach zielarskich. Można tutaj nawet pokusić się o stwierdzenie, iż zioła na bolesne miesiączki, wykazują o wiele większą skuteczność niż leki farmakologiczne tego samego przeznaczenia. Tym bardziej, iż zioła, takie jak krwawnik są bardzo bezpieczne dla zdrowia, a nawet wykazują dodatkowe właściwości zdrowotne, czego niestety nie można powiedzieć o lekach chemicznych. Jednym słowem, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie pozyskanie odpowiednich ziół, przy pomocy których można będzie wyraźnie ograniczyć dolegliwości bólowe związane z krwawieniem miesięcznym, niż zakupienie leków farmakologicznych, które poza swoim leczniczym działaniem, będą niestety negatywnie wpływać na nasza wątrobę, a z czasem mogą także wywoływać inne, niepożądane skutki uboczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *