Grypa i przeziębienie – poradnik zapobiegawczego rodzica.

by:

Zdrowie

Wrzesień i październik, to te miesiące, w których najczęściej po raz pierwszy posyłamy nasze dzieci do żłobków i przedszkoli. Niestety jest to również  sezon chorobowy, w którym kilkaset różnych wirusów atakuje nas z każdej strony. W efekcie, delikatny organizm dziecka jest narażony na zachorowania, które są nie tylko związane z samą pogodą, ale również z przebywaniem w skupisku innych dzieci, w zamkniętych pomieszczeniach.

Zapobiegawczy rodzice starają się jak najbardziej ograniczyć ryzyko zachorowania pociechy, więc wzmacniają jej organizm różnymi preparatami na odporność, dbają o dostateczną ilość snu i codzienny ruch na świeżym powietrzu. Dbając o zdrowie dziecka, przede wszystkim zadbaj o swoje własne. Bardzo często to właśnie rodzice są nosicielami wirusów, którymi zarażają się od nich dzieci.

fluuu1

Jeżeli chcesz skutecznie zadbać o to, by nie być dla dziecka „infekcyjnym zagrożeniem”, to na początku zastanów się, czy potrafisz odróżnić grypę od przeziębienia i je dobrze leczyć.

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy uświadomić sobie, że grypie najczęściej towarzyszy wysoka gorączka, że taka infekcja atakuje bardzo szybko. Osoba chora czuje się wyjątkowo źle.

W przypadku przeziębienia zazwyczaj nie ma gorączki, a pogorszenie samopoczucia następuje powoli, osiągając swój punkt kulminacyjny zazwyczaj dopiero trzeciego dnia. Objawy grypy i przeziębienia są uciążliwe. W niektórych przypadkach mogą całkowicie uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie, a szczególnie sprawowanie opieki nad dzieckiem. Chociaż z tego powodu warto działać jak najszybciej, czyli już w pierwszym dniu gorszego samopoczucia zastosować leki dostępne bez recepty, np. Febrisan.

fluuu6

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *