Opieka medyczna na wyciągnięcie ręki

by:

Zdrowie

Opieka medyczna na wyciągnięcie ręki? Czemu nie! Porady lekarskie online? Konsultacje przez internet? Nowoczesna opieka medyczna już niedługo może wyglądać właśnie tak. Wystarczy, że zalogujesz się w wirtualnej przychodni, wybierzesz lekarza, opiszesz swoje dolegliwości i możesz korzystać z porad najlepszych specjalistów. Nie masz czasu na stanie w kolejkach, wejdź do wirtualnej przychodni. Będziesz miło zaskoczony tym, że opieka medyczna oferowana przez nas stoi na tak wysokim poziomie.


Oczywiście porady online nie zastąpią konsultacji indywidualnych, ale stanowią wielkie ułatwienie dla zapracowanych. Sprawnie działająca opieka medyczna ma duży wpływ na profilaktykę wielu schorzeń.

girl-1467820_1280Myśląc o profilaktyce, warto pamiętać także o tym, jak ważne są szczepienia dla dziecka. Dziś zapanowała moda na nieszczepienie, specjaliści biją na alarm. Coraz więcej rodziców decyduje się zaryzykować zdrowiem dzieci. Nie zdają sobie sprawy, że szczepienia dla dziecka są niezwykle istotną częścią profilaktyki. Ratują zdrowie i życie. W wirtualnej przychodni w zakładce „szczepienia dla dziecka” prezentujemy wiele konkretnych informacji na temat szczepień, obalamy mity dotyczące szczepień. Warto skorzystać z naszego kalendarza i zaplanować szczepienia dla dziecka już dziś.

Dla kobiet w połogu niezwykle pomocna może okazać się zdalna opieka położnicza. To wyzwanie przed którym stoi nasza opieka medyczna. Każda młoda mama przynajmniej raz szukała odpowiedzi na nurtujące ją pytania na forach internetowych poświęconych zdrowiu żywieniu i pielęgnacji noworodka. Świadczy to o tym, że istnieje duża potrzeba, by stworzyć w sieci miejsce przyjazne młodym mamom, miejsce, w którym na pytania będą odpowiadać wykwalifikowane położne. Oczywiście myślimy przede wszystkim o tym, by zdalna opieka położnicza funkcjonowała w każdym ośrodku zdrowia i każda kobieta w połogu mogła z niej korzystać 24 godziny na dobę. Problem polega jednak na tym, że są ośrodki zdrowia, w których nie pracuje wiele położnych, zapewnienie więc opieki na wysokim poziomie może okazać się problematyczne. Dlatego świetnym pomysłem wydaje się stworzenie miejsca w sieci, w którym młodzi rodzice znajdą wszystko, czego szukają. Zdalna opieka położnicza w dwudziestym pierwszym wieku powinna być standardem.

Oczywiście i wirtualna opieka medyczna, i zdalna opieka położnicza nie powinny zastępować spotkania z lekarzem w świecie rzeczywistym. Mogą stanowić istotne wsparcie, doraźną pomoc w zabieganej codzienności. Najważniejsze, by wiedzieć, na co można sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *