Poszukiwania dobrej księgowej

by:

Praca

Księgowość to bardzo ważny element każdej firmy i przedsiębiorstwa. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna być najbardziej zaufanym pracownikiem danej korporacji. Księgowa prowadzi wszelkie działania rejestrujące przebieg wydarzeń finansowych.

Na początek kilka słów jak znaleźć dobrą księgową. Nie jest tajemnicą, że aby znaleźć dobrego pracownika na to stanowisko w Krakowie warto w Google wpisać księgowość Kraków lub księgowa Kraków i otrzymamy wiele wyników wyszukiwania, jak chociażby firmę Talented (www.talented.pl). Firma może prowadzić dwa rodzaje księgowości – pełną oraz uproszczoną.

Pełna księgowość jest rozbudowanym system zdarzeń finansowych wchodzącym w skład rachunkowości, który służy do kontrolowania informacji na temat sytuacji firmy oraz analizy tych zdarzeń w określonym przedziale czasowym. Jest to system bardzo skomplikowany i sformalizowany, lecz bardzo precyzyjny. System ten ma za zadanie stworzenie całościowego obrazu finansów jakie są w posiadaniu danej firmy. Posiada on system podwójnego zapisu co oznacza, że każda operacja finansowa musi pojawić się na dwóch kontach, co sprawia, że sprawdza się każdą złotówkę w obiegu danej firmy. System ten pomimo, że trudny jest idealnym narzędziem do dobrego funkcjonowania firmy.

Jeżeli firma nie zdecyduje się na pełną księgowość, wybiera uproszczoną. Z samej nazwy wywnioskować możemy, że system ten jest łatwiejszy. Wykorzystywany jest do gromadzenia danych finansowych w celu określenia wielkości podatków firm, co jest jej głównym zadaniem. Formami tejże księgowości są karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany oraz książka przychodów i rozchodów. Najpopularniejszą metodą w uproszczonej księgowości jest księga przychodów i rozchodów. Ideą jej powstania i używania jest sumowanie kosztów i przychodów w księgi i płacenie podatku od różnicy. Jeżeli różnica pomiędzy przychodami, a kosztami będzie ujemna to nie płacimy nic.

Działanie karty podatkowej polega na płaceniu określonej kwoty co miesiąc, w zależności od liczby mieszkańców, pracowników. Ryczałt ewidencjonowany obliguje nas do płacenia określonej sumy pieniężnej uzależnionej od przychodu. Ryczałt jest mniejszy niż podatek, więc jest to plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *