Ten zespół zrealizuje każdy projekt

by:

Praca

W każdej większe firmie, która realizuje własne projekty jest zapotrzebowanie na odpowiednio wykształconą kadrę, która zajmuje się zarządzaniem projektami. Jest to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, od którego bardzo często zależą losy nie tylko projektu, ale i całej firmy. Dlatego ważny jest odpowiedni skład kadry realizującej projekt.

Oczywiście wszystko zaczyna się od osoby, która zleca wykonanie danego projektu. Często określa się ją jako sponsora i zazwyczaj jest to prezes lub właściciel firmy, bądź zleceniodawca wykonania określonego zadania. Teoretycznie to najważniejsza osoba, ponieważ ona powołuje projekt do życia, zatwierdza najważniejsze plany i nadzoruje działania kierownika projektu. W praktyce to właśnie on pełni kluczową rolę w zespole realizującym projekt. Do jego obowiązków należy rozdzielanie poszczególnych zadań pomiędzy członków zespołu, koordynowanie ich działań i pilnowanie, ale się z nich wywiązywali.

Tak naprawdę najwięcej zależy do zespołu, który jest podstawą przykładowego składu kadry realizującej projekt. W takim zespole nie może zabraknąć części kreatywnej, która ma za zadanie wymyślać nowe rozwiązania i pomysły oraz sposoby na osiągnięcie celu. Ważnym członkami składu takiej grupy są też osoby, które zajmują się konfrontowaniem szalonych pomysłów z rzeczywistością czy odnajdywaniem informacji technicznych i statystycznych z danego tematu. Muszą być osoby myślące i kreatywnie i racjonalnie, aby móc osiągnąć zamierzony cel.

Przykładowy skład kadry realizującej zarządzanie projektami może być skrajnie różny, ale zawsze ważne jest to, aby te osoby potrafiły się ze sobą porozumieć. Nawet najwięksi specjaliści nic nie zdziałają, jeśli nie będą umieli rozmawiać z innymi członkami grupy. Dobrze dobrana kadra, a także pomocne oprogramowanie, jak np. to – www.baseline.pl, gwarantuje realizowanie projektu z sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *