Słaba pamięć? Jest na to rada!

by:

Zdrowie

Kłopoty z pamięcią to niestety częsty problem. Wbrew pozorom dotyka on nie tylko osoby starsze, u których wydaje się to być zjawiskiem związanym z wiekiem, ale i coraz młodszych, które żyją w nieustannym biegu. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby na wzmocnienie pamięci, które działają niezależnie od wieku.
Gimnastyka umysłu

Żyjemy w świecie, w którym wiele rzeczy robią za nas maszyny. Nie musimy liczyć w pamięci, zapamiętywać różnych informacji, bo mamy przy sobie smartfon, a w nim kilkanaście różnych aplikacji typu kalkulator, notes, dyktafon, aparat foto. Dzięki nim nasze życie z jednej strony jest dużo prostsze, ale jednocześnie jesteśmy bardzo rozleniwieni. Warto, zatem od czasu do czasu jednak pogimnastykować mózg, wyliczając resztę przy zakupach, rozwiązując zagadki logiczne czy krzyżówki. Dzięki temu poprawimy kondycję połączeń nerwowych w naszym mózgu, a tym samym pamięć.

Ograniczenie bodźców

Jednym z winowajców naszych kłopotów z pamięcią jest również nadmierna ilość bodźców. To właśnie, dlatego, że trudno nam skupić się na jednej czynności ze względu na przeróżne powiadomienia, które nas bombardują, trudniej nam zapamiętywać różne rzeczy. W momencie, gdy nieco ograniczymy bodźce, wyłączymy powiadomienia i lepiej skupimy się na jednej czynności, nasz mózg przestanie być rozproszony i łatwiej mu będzie zapamiętać to, co jest dla nas ważne.

Odpowiednie odżywianie

Dbając o pamięć musimy również pamiętać, że nasz mózg potrzebuje odpowiednich substancji odżywczych. Do tych najważniejszych należą magnez, witaminy z grupy B oraz kwasy Omega. Jeśli zadbamy o to, by pojawiały się one w naszej diecie, to nasz mózg, a tym samym nasza pamięć, będą w znacznie lepszej kondycji.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *