O zabiegu leczenia kanałowego

by:

Zdrowie

Przez kilka ostatnich lat zauważalny jest ogromny progres, jaki poczyniła stomatologia. W tej dziedzinie medycyny widoczny jest ogromny postęp spowodowany przeprowadzeniem szeregu dokładnych badań pozwalających zwiększyć skuteczność wykonywanych zabiegów dentystycznych. Jednym z rozwiązań, które sprawiają, że nasze zęby stają się zdrowsze jest leczenie kanałowe.

Mimo swojej skuteczności nie jest ono cenione przez pacjentów z powodu wysokiego stopnia bólu, z którym jest łączone. Dla niektórych pacjentów zabieg ten okazuje się bardziej bolesny od tradycyjnego borowania czy też nawet od wyrywania zębów. Na pocieszenie warto dodać, że leczenie kanałowe nie jest stosowane we wszystkich przypadkach. Jest on wybierane przez stomatologów w momencie, gdy miazga zęba, która odpowiedzialna jest za połączenie nerwowe i krwionośne w środku samego zęba ulega zapaleniu. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Najczęściej zapalenie powodowane jest przez zaawansowaną próchnicę oraz inne uszkodzenia. Nie zawsze winna jest tutaj nieprawidłowa higiena zębów.

Gdy standardowe metody leczenia zawodzą, konieczne jest wdrożenie w życie leczenia kanałowego (możesz to zrobić w gabinecie z: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/), które polega na wyczyszczeniu kanału zębowego z chorej miazgi oraz wypełnienie go specjalną substancją odpowiedzialną za stabilizację stanu zapalnego. Leczenie kanałowe nie zawsze powinno się kojarzyć z bólem. To prawda, że czasem jest nieprzyjemne, ale coraz częściej stomatolodzy stosują znieczulenie miejscowe. Do zabiegów wykorzystywane są też coraz to nowsze narzędzia, dzięki którym ból jest coraz mniej odczuwalny.

Oczywiście, bardzo ważne jest również to, kto przeprowadzi taki zabieg. Na pewno najlepiej jest zdecydować się na stomatologa, który specjalizuje się w takiej dziedzinie. Takim specjalistą jest endodonta. Obecnie coraz więcej dentystów przechodzi specjalistyczne szkolenia pozwalające im opanować techniki leczenia kanałowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *