Olej z czarnuszki w leczeniu alergii.

by:

Zdrowie

Dolegliwości alergiczne bywają bardzo nieprzyjemne w skutkach, toteż większość z nas raczej wolałaby ich uniknąć, lub przynajmniej mieć możliwość zredukowania negatywnych odczuć. Aby to jednak osiągnąć, należy stosować odpowiednie leki. Tutaj najskuteczniejszym lekiem jest cetyryzyna, czyli przez przeciwhistaminowy, którego stosowanie jednak wywołuje niestety negatywne efekty, jak chociażby pogorszenie samopoczucia czy też senność. Drugim rozwiązaniem, które nie wywiera tak negatywnego wpływ na nasze funkcjonowanie a jednocześnie pozwala walczyć z dolegliwościami alergicznymi jest olej z czarnuszki, w pełni ziołowy preparat, którego skuteczność została już wielokrotnie potwierdzona w licznych badaniach.

Skuteczność oleju z czarnuszki.

Z całą pewnością znajdzie się grupa osób, które od razu stwierdzą, iż bez przytoczenia konkretnych wyników badań, nie ma większego sensu opisywać jakichkolwiek leków, czy to farmakologicznych, czy też ziołowych, toteż warto tutaj takowe przytoczyć. Badania zostały przeprowadzone w Pakistanie przez tamtejszy Uniwersytet Medyczny Jamshoro na Katedrze Farmakologii. W toku badania 40 osób chorych na sezonowy nieżyt nosa, podzielono na dwie grupy. Jedna z nich otrzymywała 10 mg cetyryzyny na dobę, zaś druga grupa 250 mg czarnuszki siewnej na dobę. W wyniku okazało się, iż efekty leczenia są dokładnie takie same, z drobnymi różnicami wynikającymi z uwarunkować biologicznych poszczególnych pacjentów, przy czym osoby zażywające cetyryzynę, uskarżały się na dodatkowe dolegliwości, takie, jak chociażby senność, czy też obniżenie samopoczucia. Badanie to więc wykazuje dość wyraźnie, iż olej z czarnuszki może tutaj być rozwiązaniem o wiele lepszym niż leczenie farmakologiczne w przypadku występowania dolegliwości związanych z alergiami.

Pozostałe zalety oleju z czarnuszki.

Okazuje się jednak, iż olej leczniczy z czarnuszki sprzedawany w kapsułkach charakteryzuje się o wiele szerszymi właściwościami niż tylko wsparcie osób z różnorodnymi chorobami alergicznymi. Wpływa on na przykład bardzo korzystnie na regulację pracy trzustki. Do tego, polecany jest także osobom z pasożytami jelitowymi. Przyjmowanie dawki 3x 500 mg oleju z czarnuszki na dobę, jest w stanie bardzo skutecznie ograniczyć problemy alergiczne, oraz zwalczyć problemy z pasożytami jelitowymi. Bardzo dobrą właściwością oleju z czarnuszki jest także jego działanie przeciwzapalne, czy też hamujące uwalnianie histaminy. Wpływa on także na hamowanie kurczliwości mięśni tchawicy, czy też na łagodzenie reakcji zapalnej w drogach oddechowych. Generalnie można więc powiedzieć, iż olej z czarnuszki jest jednym z lepszych preparatów ziołowych, które wpływają na ogólną poprawę naszego stanu zdrowia, co sprawia, iż jego zażywanie jako suplementu diety staje się obecnie coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *