Zastosowanie medycznych konopi

by:

Zdrowie

Marihuana obecnie kojarzy się głównie z narkotykami czy popularnym, głównie w gronie młodzieży, blantem. Niemniej jednak cieszy się ona posiadaniem licznych korzyści zdrowotnych, co w ostatnim czasie zostało też wielokrotnie udowodnione naukowo. Tak czy inaczej posiadanie ziół konopi w Polsce jest nielegalne, podobnie jak ich hodowla.

Co dziwne polski rząd stworzył ustawę, dzięki której można legalnie nabyć preparaty zdrowotne na bazie konopi już od 1 listopada zeszłego roku. Aczkolwiek pięknie funkcjonuje to tylko w teorii, gdyż istnieją jeszcze inne obwarowania prawne, zanim konopie medyczne będą w pełni dostępne na rynku. Ponadto polskie hurtownie farmaceutyczne nie były przygotowane na tego typu posunięcie, przez co nie zaopatrzyły się w zapas konopi.

Mimo wszelkich przeciwności, dla niektórych taki problem to nie problem. Dlaczego? Niezbędne składniki do przygotowania preparatów z konopi można zamówić u zagranicznych dostawców. Faktycznie, koszty z tym związane będą zdecydowanie większe niż gdyby istniała plantacja w Polsce. Innym rozwiązaniem pozostają również apteki działające w internecie, które wbrew pozorom posiadają odpowiednie produkty w swojej ofercie.

Świetnym przykładem będzie tu krem z konopi Virde. Maść z powodzeniem można zakupić w kilku aptekach on-line w stosunkowo niedrogiej cenie. Cena tubki zawierającej 100 ml preparatu waha się w granicach 15 zł, przez co dostępna jest ona na kieszeń każdego klienta. Używanie kremu wskazane jest w przypadku przeciążonych oraz sztywnych stawów, poprzez nasmarowanie odpowiedniego miejsca i wcieranie, aż do wchłonięcia w skórę. Informacje o kremie konopnym znajdziesz również na medycynacbd.pl/krem-z-konopi-apothecanna.

Czemu jeszcze może służyć krem z konopi? Otóż wbrew przypuszczeniom zastosowań wymienić można naprawdę całą, długą listę. W jej zasługi można wliczyć działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozluźniające, a nawet w opinii ostatnich badań idealnie sprawdzi się w roli afrodyzjaku, zwiększając popęd płciowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *