Przeprowadzamy odświeżenie naszego mieszkania.

by:

Dom

Odświeżenie mieszkania to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja remontowa. Rzadko kiedy decydujemy się na kompleksowe i kosztowne przeróbki. W większości przypadków wybieramy najprostsze rozwiązanie, które nie pociąga ogromnych kosztów, a jednocześnie jest łatwe do realizacji. Tak właśnie jest w przypadku odświeżania naszych mieszkań. Oczywiście zawsze będzie to wymagać pewnych prac dodatkowych, jak chociażby przeglądu instalacji elektrycznej, szpachlowania ubytków, czy też nawet drapania ze ścian starej powłoki malarskiej. Jednakże biorąc pod uwagę kwestie remontowe w naszych domach, to jest to opcja zdecydowanie najprostsza i najmniej wymagająca. Poza tym, zawsze też jesteśmy w stanie ją przeprowadzić samodzielnie.

Niezbędne przygotowania do przeprowadzenie remontu danego pomieszczenia.

W pierwszej kolejności trzeba będzie oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia oraz sprzęt, bez którego nie będzie możliwe prawidłowe przeprowadzenie remontu danego pomieszczenia. Oczywiście najważniejsze będą narzędzia malarskie czyli: wałek, szczotka oraz pędzel do prac malarskich. Są to podstawowe narzędzia, bez których nie będziemy mogli zrealizować planowanych prac. Oczywiście przydatne będą także wszelkiego rodzaju szpachelki, przy pomocy których będziemy w stanie uzupełnić ubytki w ścianach, czy też zedrzeć stare powłoki malarskie tam, gdzie będzie to konieczne. Ostatecznie musimy także zaopatrzyć się z folię malarską do zabezpieczania podłóg oraz mebli, jak również w taśmę malarską, aby zabezpieczyć ramy okien i drzwi podczas prac wykończeniowych.

Można wiec powiedzieć, iż sporo wydatków przed nami, aczkolwiek narzędzia przydatne będą także w kolejnych remontach. Jedynie folia i taśma malarska raczej nie przetrwa zbyt długo, ale to też nie jest nic na tyle kosztownego, aby się tym jakkolwiek przejmować.

Przebieg prac remontowych.

Oczywiście zaczynać prace będziemy zawsze od zabezpieczenia wszystkich okien, podłóg i mebli, których nie uda się wynieść z pomieszczenia. Te mniejsze oczywiście uprzednio wynosimy, a w pomieszczeniu pozostają największe, lub te, które są na stałe zabudowane. Następnie trzeba będzie usuwać stare, odchodzące powłoki, oraz uzupełniać ubytki w ścianach. Tutaj oczywiście wykorzystujemy najczęściej gładź gipsową, oraz szlifujemy ją odpowiednimi kostkami do szlifowania. Potem pozostaje nam już tylko zagruntowanie wszystkich ścian, aby wyrównać chłonność podłoża oraz malować na wybrany przez nas kolor.

Ważne jest to, aby malowanie raczej przebiegało w jednym ciągu, bez zbędnych przerw. Każda taka przerwa będzie powodować nakładanie się na siebie sąsiednich warstw farby, co kończy się z reguły pewnymi przebarwieniami. O wiele lepiej jest malować jednym ciągiem przynajmniej całą ścianę, od rogu do rogu. Wtedy, nawet drobne różnice w odcieniach nie będą negatywnie wpływać na ogólną jakość i estetykę wykonanych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *