Wdrożenie ogrzewania kanałowe w domu jednorodzinnym.

by:

Dom

Wymiana istniejącego systemu grzewczego na inny, bardziej wydajny i zapewniający wyższy poziom komfortu domownikom, jest rozwiązaniem korzystnym z wielu punktów widzenia. Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę, iż poprzez wydajniejszy system grzewczy możemy poczynić konkretne, bardzo wyraźne oszczędności. Jest to korzystne nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska naturalnego, bowiem wydajniejsze wykorzystanie energii grzewczej, będzie przekładać się na mniejsze spalanie, a tym samym mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Warto tutaj więc przemyśleć wdrożenie ogrzewania kanałowego w naszych domach, dzięki czemu możemy stosunkowo sporo zyskać.

Korzyści płynące z zastosowania ogrzewania kanałowego.

Musimy tutaj w pierwszej kolejności zaznaczyć, iż ogrzewanie kanałowe będzie ze wszech miar rozwiązaniem wielce korzystnym. Jest ono przede wszystkim, o wiele bardziej wydajne od innych rozwiązań opierających się standardowe źródło ciepła w postaci kotła centralnego ogrzewania. Przede wszystkim, w porównaniu do grzejników ściennych, kanałowe lepiej i efektywniej nagrzewają pomieszczenia mieszkalne. Wynika to z faktu zastosowania dodatkowego wentylatora wewnątrz każdego grzejnika, który zapewnia utrzymanie przepływu powietrza przez grzejnik na stałym poziomie. Zapewnia to jednocześnie szybkie rozprowadzanie po całym pomieszczeniu powietrza już ogrzanego, jak również nie dopuszcza do tego, aby kurz znajdujący się w powietrzu miał czas na przypalenie się w nagrzewnicy. Dzięki temu przypalony kurz nie osiada na ścianach i suficie, zabezpieczając nas tym samym przed brzydkimi, czarnymi smugami. Możemy więc powiedzieć, iż jest to bardzo korzystne rozwiązanie także ze względów czysto estetycznych.

Warunki montażowe dla ogrzewania kanałowego.

Trzeba jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż nie w każdych warunkach możliwe będzie zastosowanie ogrzewania kanałowego. Wynika z samej specyfiki grzejników kanałowych, które montowane są w płaszczyźnie podłogi. Skutkiem tego, nasze podłogi muszą być na tyle grube, aby możliwe było wycięcie odpowiednio głębokich kanałów montażowych. W przypadku najprostszych grzejników trzeba wyciąć kanał na głębokość 100mm. Podłoga winna być więc odpowiednio grubsza, aby wycięcie kanału nie naruszyło jej struktury. W wielu starszych budynkach może się okazać, iż taka ingerencja w strukturę podłogi jest nierealna ze względu na zbyt cienką jej warstwę. Aczkolwiek w wielu przypadkach będzie to też jak najbardziej możliwe. Trzeba po prostu dokładnie i precyzyjnie sprawdzić, jakiej grubości są podłogi, oraz jak wygląda ich stabilizacja. Tak, aby wykonanie tak głębokich kanałów, nie naraziło podłóg i stropów na zawalenie się. Trzeba będzie więc wykonać odpowiednie obliczenia, ale to już jest zagadnienie dla techników zajmujących się projektowaniem tego typu rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *