Narty w Alpach

by:

Turystyka

Wyjazdy narciarskie są bardzo często organizowane, szczególnie wyjazdy do Włoch. Warto brać udział w takich urlopach, ponieważ dają nam doskonałą okazję do poznania kultury i architektury okolicznych miejsc, a dodatkowo mamy szanse spędzić niezapomniane chwile i aktywnie uprawiać sport, jakim jest narciarstwo. Oprócz tego, czekają tam na nas inne atrakcje, takie jak wspinaczka, spacery, odpoczynek w spa i zwiedzanie okolicznych, klimatycznych górskich miasteczek, które budzą niesamowitą atmosferę i idealnie pasują do alpejskich krajobrazów. Jest to wręcz urlop idealny, dlatego nie bójmy się z niego korzystać.


Wyjazd na narty we Włoszech jest szczególnie dobrym pomysłem i polecanym rozwiązaniem dla wszystkich turystów. Dzięki uniwersalności i różnorodności tego kraju, można tam jeździć o każdej porze roku. Warto wybierać się na narty samolotem, ponieważ znacznie ogranicza to czas podróży, a także jest odrobinę tańszym rozwiązaniem. Wyjazd na narty autokarem także jest lepszą opcją niż autem.

ski-poles-999255_1280

Nie musimy się obawiać, jeśli nie potrafimy jeździć na nartach, ponieważ wszystko przed nami. Naukę ułatwi nam różnorodność szlaków narciarskich, które są przystosowanie do różnych stopni zaawansowania – jest mnóstwo torów łatwych i mniejszych, a także dużych i bardziej niebezpiecznych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie bez wątpienia. Dodatkowo można wynająć sobie osobistego instruktora jazdy na nartach lub na desce snowboardowej, co znacznie ułatwi nam szybką naukę i sprawi, że będzie ona o wiele bardziej bezpieczna i wygodna. Zwykle nauka nie trwa dłużej niż trzy dni, ale najczęściej, w szczególności w przypadku dzieci, zdarza się tak, że uczniowie dobrze radzą sobie z nartami już pierwszego dnia.

Oprócz aktywnego spędzania czasu można także pokusić się o bardziej ekskluzywny urlop, korzystając z ofert okolicznych hoteli, które oferują nam atrakcje takie jak spa, sauny, baseny, siłownie, salony urody i odnowy a także masaże i wiele innych. Dodatkowo pyszne okoliczne potrawy z pewnością umilą nam pobyt i wypoczynek w alpejskim kurorcie.

Warto jednak pamiętać, że polskie góry są równie urokliwe i warte zobaczenia. Szczególnie warte polecenia są nasz Tatry, które są odwiedzane także przez zagranicznych turystów. Również można je odwiedzać o każdej porze roku. Zimą są idealnym miejscem dla narciarzy, natomiast wiosną i latem stają się miejscem przeznaczonym dla pasjonatów górskich wspinaczek i wielogodzinnych spacerów górskich. Dla początkujących istnieją trasy takie jak wejście na Giewont, Morskie Oko czy Dolina Kościeliska, ale profesjonaliści także znajdą coś dla siebie – Orla Perć, Rysy czy Kozi Wierch są dość skomplikowanymi i niebezpiecznymi trasami, na które nie wolno wybierać się bez odpowiedniego doświadczenia i sprzętu.

Bez względu na to w jakie góry jedziemy – pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu i zachowaniu zdrowego rozsądku. Dzięki temu będziemy się cieszyć świetnym urlopem na łonie natury, który nie tylko doskonale odpręży umysł, ale także zadba o odpowiednią ilość ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *