Zimowy urlop w Szczyrku.

by:

Turystyka

Nie ma to jak zimowy pobyt w górach. Trzeba tutaj przyznać, iż zima to najpiękniejszy okres w górach, gdyż mamy do dyspozycji mnóstwo wyjątkowo ciekawych rozrywek, a przede wszystkim zawsze czekać na nas będą ośnieżone stoki narciarskie, gdzie będziemy mogli oddać się białemu szaleństwu. Przede wszystkim jednak zacząć należy od tego, aby odpowiednio przygotować swój zimowy wyjazd w góry, a tutaj czeka nas sporo roboty, tym bardziej, iż jakby nie patrzeć, góry w sezonie zimowym są dość wyraźnie oblegane. Trzeba będzie więc swoje przygotowania rozpocząć na długo przed planowanym urlopem. Zobaczmy jednak, jak to wszystko ogarnąć, aby urlop spędzić w spokoju i zapewnić sobie możliwość wypoczynku na wysokim poziomie.

Kierunek wyjazdu zimowego w góry.

W pierwszej kolejności musimy ustalić sobie, gdzie faktycznie chcemy jechać, bowiem góry są tutaj pojęciem dość ogólnym. Musimy więc wybrać rejon, a najlepiej konkretną miejscowość górską, w której od razu znajdziemy odpowiednie zakwaterowanie. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie więcej spokoju i prywatności, z góry możemy powiedzieć, iż miejscowości takie jak Zakopane, raczej nie będą wchodziły w grę, gdyż są zanadto oblegane przez turystów. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie tutaj na przykład Szczyrk, który jest miejscowością równie piękną o bogatej ofercie turystyczno wypoczynkowej, a przy tym nieco mniej popularną, przez co i w hotelach będzie mniejsze obłożenie i na stokach nie będzie aż tak bardzo tłoczno. Trzeba jednak znaleźć odpowiednie zakwaterowanie w szczyrku, a z tym może być problem jeśli będziemy czekać do ostatniej chwili.

Zakwaterowanie w Szczyrku.

Tak jak już wspomnieliśmy, bardzo istotnym szczegółem będzie znalezienie odpowiedniego zakwaterowania na czas pobytu zimowego w Szczyrku. Tutaj będziemy mieć dość szeroki wybór, bowiem Szczyrk, jako miejscowość w stu procentach turystyczna, oferuje nam bardzo bogatą bazę noclegową. Dla wszystkich tych, dla których najważniejsze jest spędzanie całych dni na stokach, raczej nie ważny będzie komfort pobytu, toteż w zupełności wystarczające będą prywatne kwatery do wynajęcia, oraz doki wypoczynkowe, w których można się zatrzymać całą grupą za całkiem przystępne pieniądze. Dla bardziej wymagających , w szczyrku znajdzie się też zawsze jakiś odpowiedni hotel. Do zdecydowanie najbardziej popularnych, gwarantujących wysoki poziom komfortu pobytu, trzeba tutaj zaliczyć bez wątpienia hotel Elbrus w Szczyrku, zlokalizowany w samym jego centrum, dzięki czemu raczej nie będziemy mieć trudności z jego zlokalizowaniem. Będziemy mogli także zawsze wyjść na miasto poszukać lokalnych restauracji i jadłodajni. Bardzo blisko będzie także na pobliskie stoki narciarskie, czy też w przypadku mniej śnieżnej pogody na trasy widokowe po okolicznych szczytach i przełęczach.

Jednym słowem zimowy pobyt w Szczyrku z całą pewnością dostarczy nam rozrywki na odpowiednio wysokim poziomie, a to przecież dla każdego z nas powinno być kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *