Trekking w górach Hiszpanii.

by:

Turystyka

Wyjazd na trekking to zawsze bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na co dzień, nie maja zbyt wielu sposobności na aktywność fizyczną. W takim przypadku, nawet niewielka ilość ruchu będzie zbawienna dla naszego dobrego samopoczucia, oraz zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Warto więc zaplanować sobie jakiś ciekawy wjazd na trekking, nawet niekoniecznie na pełny urlop a tylko na najbliższy długi weekend. Jako, że wypada akurat w maju, więc będzie to doskonała okazja na majowy trekking w górach Hiszpanii.

Długi weekend majowy w Hiszpanii.

Jako, że 1 maja wypada w poniedziałek, to 3 maja będzie środa. Zostaje nam wziąć 3 dni urlopu w dniach 2,4 i 5 maja, i w ten sposób możemy na cały tydzień wyjechać w góry Hiszpanii na wycieczkę trekkingowi. Już 29 kwietnia w sobotę, będziemy mogli wyruszyć, a powrócić dopiero 6 kwietnia sobotę, lub nawet 7-ego w niedzielę. Mamy więc do dyspozycji 7 dni wolnego, a to idealna ilość na mała wycieczkę trekkingowi w Hiszpanii.

Warto jednakże już teraz rozejrzeć się po biurach podróży w poszukiwaniu odpowiedniej oferty na majowy trekking w Hiszpanii, tym bardziej, iż w większości przypadków będziemy mogli liczyć na spore promocje. Tego typu długie weekendy, zawsze wykorzystywane są przez biura podróży i hotele do oferowania zniżkowych cen, aby zapełnić swoje obiekty i sprzedać wszystkie miejsca na wycieczkach. Warto z tej opcji skorzystać, gdyż w wielu przypadkach promocja jest tak duża, iż koszty wycieczki będzie zaledwie połową regularnej ceny podobnego wyjazdu, a to już jakby nie patrzeć bardzo wyraźna oszczędność.

Atrakcje trekkingu w Hiszpanii.

Nie da się też ukryć, iż typowa wycieczka trekingowa w Góry Hiszpanii, będzie zawierać w sobie mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych. Po drodze będziemy mogli z całą pewnością odwiedzić najstarsze europejskie miasto, czyli Kadyks. Będziemy także mogli zajrzeć do Kordoby, gdzie znajduje się największy meczet, jak również do Sewilli gdzie zobaczymy największą europejską katedrę. Do tego wszystkie dojdzie jeszcze wyprawa na Gibraltar, czyli najdalej wysunięty na południe kraniec Europy. W trakcie wejścia na Mulhacen (3478 m n.p.m.), będziemy mogli podziwiać wspaniałą i przepiękną panoramę najbliższej okolicy z widokiem na Morze Śródziemne, a trzeba przyznać, iż jest to widok zapierający dech w piersiach.

Można więc całkiem śmiało powiedzieć, iż zwykła tygodniowa wyprawa na trekking w Górach Hiszpanii, pozwoli nam na porządną dawkę aktywnego wypoczynku. Zapewni regenerację nadwątlonych sił na bardzo wysokim poziomie, toteż warto skorzystać z nadarzającej się okazji, tym bardziej, iż właśnie na weekend majowy będziemy mieli okazję skorzystać z wielu promocyjnych ofert tego typu wyjazdów. Z całą też pewnością będzie to dla każdego z nas wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń oraz widoków, a to przecież najważniejsze, aby w życiu nie tylko zajmować się pracą, ale także coś zobaczyć, czegoś doświadczyć, poczuć piękno przyrody i jej niesamowitą potęgę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *