Zdrowotna edukacja w pracy

by:

Zdrowie

Rewolucja informacyjna wpłynęła na wiele dziedzin życia. Powszechny i błyskawiczny dostęp do informacji, to niewątpliwie zjawisko pozytywne i pozornie ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wady takiego systemu. Kiedy jednak przyjrzymy się temu bliżej okaże się, iż powszechny dostęp do informacji sprawił, że każdy może być specjalistą w wielu dziedzinach – a przynajmniej za takiego może się uważać. Doskonałym przykładem na to jest dziedzina medycyny, gdzie każdy może sprawdzić w internecie objawy i symptomy, a także profilaktykę oraz sposoby leczenia większości chorób. Jest to negatywna strona dostępu do informacji, a w niektórych przypadkach – wręcz niebezpieczna – wszak nie każda informacja w sieci jest opatrzona odpowiednim źródłem i rzetelna.

Jeżeli przerażają nas kolejki w przychodniach, a system zdrowotny w naszym kraju nie budzi w nas stosownego zaufania, to warto skorzystać ze znacznie efektywniejszej metody samodzielnej edukacji, niż internet. Przykładem takiej efektywnej metody mogą być ćwiczenia w pracy. Coraz częściej występują one w firmach i są dostępne dla każdego pracownika, niezależnie od stanowiska, dlatego warto zainteresować się tą kwestią w naszym miejscu pracy.

Katalog aktywności, które składają się na szkolenia zdrowotne, jest bardzo szeroki. Od klasycznych porad specjalisty, co do prowadzonego przez nas zdrowego trybu życia, po wszelkiego rodzaju formy rekreacji i odpoczynku, na konferencjach i wykładach kończąc. Wszystko po to, aby zwiększyć naszą wiedzę o zdrowiu, ograniczając w ten sposób próby dokonania „internetowej profilaktyki”, a nasze wizyty u lekarza – dzięki prowadzeniu zdrowego trybu życia – ograniczyć do minimum.

Szkolenia zdrowotne mają jeszcze jedną, sporą zaletę – stanowią one doskonałe zróżnicowanie naszego życia zawodowego. Dzięki nim unikniemy stagnacji, zachowując dobre samopoczucie oraz – dzięki uzyskanej wiedzy – stałą efektywność w pracy. Takich efektów z pewnością nie uzyskamy poprzez wpisanie interesującego nas hasła w przeglądarce internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *