Korzyści płynące z fizjoterapeuty w biurze

by:

Zdrowie

Masaż jest jedną z form fizjoterapii. Jest to zorganizowana forma dotyku, w której osoba masująca wykonuje określone ruchy, w określonym tempie i z odpowiednim naciskiem, a osoba masowana pozostaje bierna. Powody dla których poddajemy się masażom są różne dlatego też sposób ich wykonywania może się różnić. Faktem jest, że coraz częściej znajduje on zastosowanie w zapobieganiu, leczeniu i rehabilitacji chorób z takich obszarów medycyny jak ortopedia, neurologia czy ginekologia.

Właściwości masażu nie ograniczają się jedynie do tych leczniczych. Równie dużą popularnością cieszą się gabinety oferujące masaże relaksacyjne czy odchudzające.  Zresztą masaż nie jest już zarezerwowany jedynie dla gabinetów rehabilitacyjnych czy spa.

Przy obecnym trybie pracy i szybkim tempie życia, gdy ciężko znaleźć chwilę dla siebie, masaż w miejscu pracy (masaż work site) to bezsprzecznie jeden z najciekawszych benefitów dla pracowników jakie mogą zaoferować pracodawcy. Gdy weźmiemy pod uwagę konsekwencje wprowadzenia takiego programu zdrowotnego do firmy, choć  masaż w miejscu pracy brzmi jak niepotrzebna fanaberia, to trzeba przyznać, że jest to nieźle przemyślana strategia zmniejszenia urlopów zdrowotnych , a sam pracodawca wie jak dbać o zdrowie pracowników biurowych. Już dziś wiele firm z czołówek rankingów zaufania pracowników dostrzego, że fizjoterapeuta w pracy to rozsądny krok.

Wiedząc, jak negatywnie wpływają na wykonywaną pracę schorzenia pracy biurowej, przestajemy odbierać masaż jedynie jako formę wyróżnienia pracownika, a zaczynamy dostrzegać , że profilaktyka zdrowotna w firmie to nić innego jak poprawa wydajności pracowników. Nie należy się również martwić, że fundując komuś chwilę relaksu w pracy zanadto go rozproszymy. Masaż biurowy skupia się przede wszystkim na tych obszarach ciała, które podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku są najbardziej przeciążone i których ból uniemożliwia skupienie się na pracy. Podczas masażu fizjoterapeuta pomaga rozluźnić napięte partie ciała dzięki czemu rozluźnieni, ale nie rozproszeni pracownicy mogą wrócić do swoich obowiązków.

To co istotne przy każdym rodzaju masażu, niezależnie od techniki i celu wykonywania, należy pamiętać, że jest to metoda sauryczna, co oznacza, że im częściej wykonywany tym lepsze przynosi rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *