Dobroczynne działanie masażu

by:

Zdrowie

Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że masaż leczniczy może mieć bardzo dobroczynne działanie na ich organizm. Obecnie istnieje wiele jego rodzajów. Specjaliści jednak, stale przypominają, że dobrze wykonany masaż może znacząco poprawić nasze samopoczucie. Polecany jest on głównie w procesie wspomagającym leczenie wielu chorób układu ruchu. Pacjenci, szczególną poprawę odczuwają po serii masaży w przypadku uporczywych bólów pleców.

Coraz częściej jednak, masaż może wspomagać także leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli. Pod wpływem masażu klatki piersiowej, następuje znacznie lepsze odkrztuszanie wydzieliny, nagromadzonej w płucach. Ponad to, w dużym stopniu pacjent może swobodnie oddychać. Zmniejszają się także, dokuczliwe i częste napady kaszlu. Decydując się na serię masaży, warto poszukać doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie, w przeciwnym razie bowiem, masaż może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Jak więc widzimy, masaż segmentarny w chorobach płuc i opłucnej znajduje bardzo szerokie zastosowanie.

Warto jednak przy okazji dobroczynnych właściwości działania masażu na nasze ciało, wspomnieć o masażu antycellulitowym. Na serię takich zabiegów decyduje się coraz więcej kobiet. Wbrew pozorom, masaż antycellulitowy to jedna z najskuteczniejszych sposobów walki z nagromadzonym cellulitem. Pierwsze efekty, możemy zauważyć już po niedługim okresie jego stosowania. W znacznym stopniu bowiem, pobudza on krążenie krwi, oraz ułatwia pozbywanie się wszelkich nagromadzonych toksyn z naszego organizmu.

Masaże nie tylko lecznicze

Pośród wielu z nas, często panuje błędne przekonanie, że masaż leczniczy jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób, które borykają się z problemami kręgosłupa i bólami pleców. Eksperci w tej dziedzinie jednak przypominają, że warto skorzystać z serii takich zabiegów nie tylko w razie kłopotów z narządami ruchu. Szczególnie godny polecenia, okazuje się być bowiem masaż antycellulitowy. Jest on dedykowany wszystkim kobietom, które mają problemy z nagromadzoną tkanką tłuszczową.

Jak wiemy bowiem, walka z nią bardzo często okazuje się być trudna i mozolna. Poddanie się serii zabiegów zaś, wspomaga krążenie krwi w naszym organizmie. W znacznej mierze też, odpowiednio wykonany masaż przyczynia się do zwiększenia tempa metabolizmu, przez co szybciej spalamy kalorie i tracimy zbędne kilogramy. Jak więc widzimy, masaże lecznicze wydają się być idealnie nie tylko dla osób mających problemy z bólami kręgosłupa.

Specjaliści też, coraz częściej polecają ich stosowanie w przypadku przewlekłych chorób płuc. Zaliczyć możemy do nich głównie dychawicę oskrzelową, przewlekłą rozedmę płuc, jak również zapalenie opłucnej. W takim przypadku, prawidłowo wykonana seria masaży likwiduje napięcie mięśni oddechowych. Ponad to, poprawia się ukrwienie płuc pacjenta, co powoduje lepsze wchłanianie wysięków i efektywniejsze leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Wydaje się zatem, że masaże polecane są nie tylko osobom, które cierpią na schorzenia narządów ruchu, ale także wszystkim, którzy chcą poczuć się nieco lepiej, bądź też pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *