Zawód kamerzysty – świetna przyszłość czy brak chleba

by:

Praca

Rynek pracy od dawien dawna jest niezwykle ciasny i pełen konkurencji w niemalże każdej branży. Są jednak takie, które wymagają wręcz wrodzonych zdolności, których można się nauczyć jedynie ciężką pracą od najmłodszych lat. Do tego wymagają dużej ilości specjalnego sprzętu, który nierzadko kosztuje tyle, ile wynosi średnia krajowa pensja. Właśnie takim zawodem jest kamerzysta. Co prawda kamery można już kupić nawet za kilkaset złotych, jednak w przypadku prawdziwego specjalisty, który planuje zarabiać na swojej profesji, zakup ten będzie niewystarczający.

Kamerzyści bowiem dzielą się tak naprawdę na dwa typy – artystów, fachowców, którzy doskonale wiedzą co robią, mają umiejętności i potrzebny sprzęt oraz na osoby, które się uważają za kamerzystów. Jednak bardzo łatwo jest odróżnić jednych od drugich i to wcale nie po ilości i jakości sprzętu. Jeśli jakiś człowiek planuje wyżyć z kręcenia filmów to najczęściej wybiera drogę, którą wytycza wideofilmowanie – uwiecznianie wesel, ślubów, uroczystości rodzinnych, zlotów i zjazdów fanów jakiejś marki etc. Nie jest to wcale ujmą dla człowieka a pozwala nieźle zarobić. Im więcej takich imprez kamerzysta uwieczni i im bardziej jego praca się spodoba tym, którzy ją potem oglądali, tym większą będzie miał renomę. Dzięki temu będzie mógł pozyskiwać nowych klientów i jego działalność będzie rozkwitała.

Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o filmy reklamowe. Nie mówimy tu co prawda o wielkich produkcjach puszczanych w ogólnokrajowych mediach tylko o małych firmach, które chcą się rozreklamować w lokalnych mediach. W tym przypadku kamerzysta musi wykazać się jeszcze większymi umiejętnościami i profesjonalizmem. Musi się bowiem ściśle trzymać określonego scenariusza. Z tego zawodu da się wyżyć i jest on bardzo przyszłościowy. Trzeba jednak pracować ciężko i być niesamowicie dobrym w tym, co się robi.

Artykuł dzięki www.loffstudio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *