Sposób wykonania fotografii i wirtualnych spacerów

by:

Praca

Zarówno fotografia przemysłowa jak i fotografia reklamowa przez niektórych uważane są za najbardziej nudne, najmniej kreatywne rodzaje pracy, jaką może wykonywać fotograf. Nic bardziej mylnego. Fotografia reklamowa należy do najtrudniejszych, z jaką możemy się spotkać. Trzeba mieć prawdziwy talent i wykazać się wyczuciem, żeby odpowiednio wyeksponować produkt, podkreślić wszystkie detale, dobrać odpowiednie tło (najczęściej wybierane tło jest koloru białego), zapewnić właściwe oświetlenie.

Istotny tu jest dobry kontrast, podkreślone kolory produktu, optymalna jasność i nieskazitelna ostrość packshota (zdjęcia produktu). To właśnie od prawidłowo, zachęcająco wyglądającej fotografii rozpoczyna się proces sprzedaży.

Fotografia przemysłowa określana czasem nazwą fotografia biznesowa lub rzadziej fotografia dla firm pozwala na utworzenie profesjonalnego wizerunku i wspomaga proces wyrobienia marki firmowej. Chodzi w niej zasadniczo o ujęcie w kadr działalności firmy na przykład: wykonanie zdjęcia na którym widać dokładnie jak pakowany jest produkt lub jak wygląda włączona maszyna w trakcie tworzenia towaru.

Jak w każdej fotografii, liczy się tutaj ostrość zdjęcia, właściwe oświetlenie i dobry kontrast. Po za tym są to zdjęcia, które muszą uwiecznić ruch, zatem ich wykonanie jest dużo trudniejsze. Na rynku fotograficznym istnieje wiele osób specjalizujących się w tego rodzaju zdjęciach.

Wirtualne spacery wykorzystują fotografie panoramiczne, zrobione przy zastosowaniu szerokokątnego obiektywu (który umożliwia fotografowanie krajobrazu). Stosowana tutaj technologia flash charakteryzuje się profesjonalnie wyglądającymi efektami. Należy dodać, że wirtualne spacery stanowi projekt, który można podzielić na panoramy, interfejs graficzny i moduły panoramiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *