Wybieramy stolarkę okienną do naszego domu.

by:

Dom

W trakcie budowy nowego domu, czy też w trakcie przeprowadzania remontu generalnego w starym domu, koniecznością będzie dokonanie wyboru stolarki okiennej. Musimy pamiętać, iż w większości przypadków w starych domach znajdziemy jeszcze stare okna drewniane, podwójne, które niestety niezbyt dobrze się sprawdzają w nowych wymaganiach budowlanych. Obecnie bowiem najważniejsze będzie tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz, jak również zapewnienie jak najmniejszych strat ciepła z domu. Dlatego też, wybierając nowe okna do remontowanego domu, czy też do nowobudowanego domu, koniecznie należy zwrócić uwagę na te podstawowe aspekty.

Najważniejsze parametry w przypadku stolarki okiennej.

Wybierając okna do naszego domu, musimy zwrócić szczególną uwagę na dwa parametry. Będą to parametry izolacji termicznej oraz akustycznej. Będą one mieć istotny wpływ na nasz komfort w naszym własnym domu, a także przekładać się na zużycie materiałów opałowych niezbędnych do ogrzewania domu w sezonie zimowym.

  • Izolacja akustyczna – jest to parametr, który odpowiada za tłumienie wszystkich hałasów dobiegających z zewnątrz. Im lepszy poziom izolacji tym mniej hałasów przedostanie się do wnętrza. Dzięki temu nasz komfort w domu będzie stać na wyższym poziomie. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracy na nocną zmianę, kiedy do południa chcemy odespać nockę, a dzieci sąsiada będą bawić się na podwórku.
  • Izolacja termiczna – to zdecydowanie najważniejszy parametr okien z punktu widzenia domowego budżetu. Im lepszy poziom izolacji termicznej okien, tym mniejsze koszty ogrzewania będziemy ponosić. Warto tutaj faktycznie zainwestować w okna lepszej klasy, bowiem w ciągu następnych lat, kwota jaką przepłaciliśmy, wielokrotnie zwróci się w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Mamy więc tutaj dwa parametry, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Następnie będziemy mogli skupić się na dopasowaniu kolorystycznym naszych nowych okien, czy też na ich dopasowaniu rozmiarowym, aby nie doprowadzić do podnoszenia kosztów poprzez konieczność przerabiania wnęk okiennych.

Kupujemy odpowiednie okna.

Znając podstawowe parametry, na które trzeba będzie zwrócić uwagę w przypadku stolarki okiennej, warto sprawdzić, gdzie można będzie dobre jakościowo okna nabyć. Tutaj powinniśmy wybrać przede wszystkim taki sklep, czy też nawet hurtownię, która zaoferuje nam jak najszerszy asortyment w tym zakresie. Bardzo dobrze w zakresie wspomnianych wyżej parametrów prezentuje się na przykład stolarka okienna z Drew Dom w Bielsku. Są to okna zdecydowanie najwyższej klasy, w dodatku w całkiem przystępnych cenach. Decydując się na zakup tego typu stolarki okiennej, z całą pewnością możemy liczyć na bardzo dobry poziom izolacji termicznej naszego domu, a to z kolei przełoży się na wyższy poziom oszczędności w sezonie zimowym. Można więc powiedzieć, iż jest to bardzo dobry wybór i w zasadzie inwestycja na kolejne lata, która przyniesie nam realne zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *