Czy zegar ścienny to dobry wybór na wyposażenie salonu?

by:

Dom

Wielu architektów zaczyna wracać do klasyki, szukając inspiracji na atrakcyjne wyposażenia wnętrz. Coraz więcej osób pragnie poczuć w swoich mieszkania ducha dawnych lata poprzez wygląd swojego domu czy mieszkania. W związku z tym, kierują swe zainteresowanie w stronę mebli wyglądem przypominających dawne czasy. Wiele osób docenia rolę, jaką w wystroju wnętrz może pełnić duży zegar ścienny vintage.

 

Zegary wracają do łask

W obecnych czasach cyfryzacji i bardzo szybkiego postępu technologicznego tradycyjne zegary wskazówkowe, musiały ustąpić miejsca swoim cyfrowym braciom. Szczególnie, kiedy funkcję pokazywania godziny każdy posiada w telefonie czy tablecie mało kto jest zainteresowany posiadaniem dużego zegara, który nijak wygląda, a w dodatku jest kolejnym elementem do sprzątania. Jednakże, osoby szukające, mogą znaleźć prawdziwe dzieła sztuki, które w znacznym stopniu mogą poprawić estetykę salonu czy sypialni.

duzy zegar scienny 18

 

Nowoczesne zegary, którymi zachwyca się świat

Chęcią przywrócenia zegarom ściennym należnego im miejsca we wnętrzach, z całą pewnością jest polski artysta Jarosław Kukowski. Jest to artysta malarz, który swą pasję twórczą podzielił na płótna oraz zegary. Każdy zegar ścienny do salonu, który tworzy, to dzieło łączące w sobie elementy malarstwa oraz rzeźby. Co więcej, każdy egzemplarz jest wytwarzany ręcznie oraz sygnowany. Zegary artysty nie są znane jedynie w ojczyźnie, gdzie często były eksponowane w muzeach, ale docenić je mieli okazję również ludzie z zagranicy, gdyż jego dzieła znalazły się na wielu wystawach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

duzy zegar scienny 16

Szukając inspiracji do wyposażenia wnętrza warto zwrócić swą uwagę w stronę rozwiązań klasycznych. Jednak osoby chcące czegoś więcej, powinny zwrócić swą uwagę na zegar ścienny loft wykonany przez wspaniałego artystę Jarosława Kukowskiego. Każde z jego dzieł sztuki powstaje jednak przez długi czas, jednak tylko ze względu na to, iż są wytwarzane ręcznie. Na pewno warto poczekać kilka miesięcy, aby później móc podziwiać taki eksponat w swoim salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *