Wirtualne wycieczki po muzeach

by:

Usługi

Nie da się ukryć, że kontakt z kulturą wyższą w wieku dziecięcym ma bardzo dobry wpływ na rozwój młodego człowieka, jego wrażliwości i sposobu postrzegania świata. Sztuka na pewno nie jest dla każdego, jednak w którymś momencie naszego życia warto choć spróbować mieć z nią styczność, gdyż inaczej nigdy nie dowiemy się o co chodzi z tym czarnym kwadratem na białym tle.

Jednakże, trzeba przyznać, że większe możliwości do kontaktu z wielkimi dziełami mają młodzi ludzie mieszkający w większych miastach, w których galerie i muzea są obecne na każdym kroku. Dotychczas dzieci i młodzież z prowincji były w poszkodowanej sytuacji, jednak nowe technologie i rozwijający się świat sprawiają, że coś co do niedawna było niemożliwe i niedostępne dziś jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Niezbędny jest do tego internet oraz nieco chęci.

Otóż w ostatnich latach coraz częściej muzea, galerie sztuki oraz wiele innych miejsc umożliwia zwiedzanie swoich gmachów poprzez wirtualne wycieczki pozwalające na przemieszczanie się na ekranie monitora typową drogą dla zwiedzających. Dzięki użyciu panoramy 360 stopni jesteśmy w stanie obracać się dowolnie w każdą stronę, odbyć wirtualne spacery po wybranym muzeum, podziwiając przy tym dzieła sztuki.

Z pewnością nie są to te same doznania co bezpośredni kontakt z podziwianymi obiektami, jednak w momencie gdy nie możemy pozwolić sobie na podróż w odległe miejsce, wirtualne spacery wydają się być niezwykle ciekawą opcją. Jeśli chodzi o Kraków, wirtualne wycieczki odbędziemy na przykład po Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Kończąc artykuł warto wspomnieć, że wirtualne spacery tworzone są przez specjalistycznych fotografów. I tak patrząc na Kraków wirtualne wycieczki w tym mieście wykonuje fotograf Bartek Dziedzic. Więcej o jego działalności przeczytamy na PanoramyKrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *