Wakacje w górach Sardynii?

by:

Turystyka

Pomysłów na wakacyjny wyjazd, każdy z nas z całą pewnością znajdzie bez liku, niemniej jednak trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy pomysł jest wystarczająco dobry, aby zapewnić nam niesamowite, niezapomniane wręcz wrażenia, zapadające nam w pamięć na bardzo długo. Jednym z takich rozwiązań, może się okazać wyjazd w góry Sardynii, które pod wieloma względami można zaliczyć na najpiękniejszych gór świata. Bez wątpienia można będzie tutaj liczyć na przepiękne widoki i dużo wspaniałych atrakcji turystycznych, wobec czego powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie taki wyjazd, w czasie planowania swoich wakacji na nadchodzący sezon urlopowy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej opcjom wyjazdu w góry Sardynii, przejrzyjmy oferty biur podróży i sprawdźmy, czy rzeczywiście wyjazd takowy będzie bardzo dobry dla naszych potrzeb i czy zapewni nam wystarczająco dobry poziom atrakcji.

Oferty biur podróży.

Musimy tutaj najpierw znaleźć wszystkie ofert biur podróży, gdzie będziemy mogli wyjechać na wycieczkę w góry Sardynii, o jednakże nie powinno być nazbyt trudne, bowiem zdecydowana większość biur podróży posiada takie wyjazdy w swojej ofercie. Bardzo ważne jest tutaj to, aby poszczególne biura oferujące nam wycieczki w góry Sardynii, zapewniały wszystkie najważniejsze atrakcje, a przecież w tym rejonie jest bardzo dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Najważniejsze atrakcje, które powinny znaleźć się w ofercie wyjazdu to przede wszystkim:

  • Zwiedzanie Jaskini Neptuna (Grotta di Neptunno), czyli najpiękniejszej i zarazem największej jaskini morskiej w Europie.
  • Zwiedzanie twierdzy su Nuraxi, czyli jednej z najstarszych budowli księstwa plemiennego z czasów kultury nraghi, około 1200 r. p.n.e.
  • Zdobycie Punta la Marmora, najwyższego szczytu Sardynii

Są to trzy zdecydowanie najważniejsze i najsłynniejsze atrakcje Sardynii, których nie może zabraknąć w trakcie wyjazdu w te okolice. Musimy pamiętać jednak o tym, iż w górach Sardynii znajdziemy także wiele innych atrakcji, nieco może mniej istotnych, aczkolwiek równie godnych naszej uwagi, wobec czego warto starannie przejrzeć cały plan wycieczki w każdym biurze podróży, aby przekonać się, czy rzeczywiście wycieczka zapewnia nam możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc w górach Sardynii.

Koszty wyjazdu.

W kwestii kosztów wyjazdów na wycieczki w góry Sardynii, dużo zależeć będzie od samej wycieczki i atrakcje, jakie będą w jej ramach przewidywane. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż wszystkie wstępy do parków, muzeów, czy innych miejsce ciekawych ze względów turystycznych, będą niestety dodatkowo płatne, co będzie wymagać posiadania ze sobą odpowiedniego zabezpieczenia finansowego, aczkolwiek w biurze podróży z reguły będziemy informowani dość precyzyjnie o tym, ile i na co powinniśmy mieć dodatkowych funduszy. Sam zaś wyjazd z reguły dość kosztowny nie będzie i kilkudniowa wycieczka powinna się zamknąć w granicach 1500 PLN od osoby, a w tej cenie będą przejazdy wyżywienie i noclegi w odpowiednio komfortowych hotelach, co nie jest zbyt wygórowaną ceną jak na tego typu wyjazd zagraniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *