Wczasy kondycyjne – aktywnie i zdrowo

by:

Turystyka

Leniwe wylegiwanie się na plaży z drinkiem, krótkie spacery, dużo jedzenia, i zero ruchu, znasz to z autopsji? Tak wyglądają wakacje idealne dla niektórych ludzi. Co jednak zrobić, jeżeli masz dość drinków, dość masz też plaży, chcesz odpocząć aktywnie, poprawić swoją kondycje, wycisnąć siódme poty na wakacjach i poczuć cudowną moc endorfin po treningu, a jednocześnie skorzystać z zabiegów SPA? Istnieją wczasy idealne – i nazywają się wczasami kondycyjnymi. Nie wiesz o co chodzi, i jak to się je? Czytaj dalej!

Wczasy kondycyjne w hotelu

Z powodów zapotrzebowania gości hotelowych na bardziej wymagające usługi, takie jak organizacja wczasów kondycyjnych, właściciele hotelu oraz osoby odpowiedzialne za przygotowywanie usługi, proponują swoim gościom nową formę wypoczynku – zaplanowaną przez hotel, z odpowiednim wyżywieniem bogatym w białko, błonnik i większą ilość wody, a sama forma tego wypoczynku to forma aktywna, czyli nastawiona na wypoczynek powiązany z uprawianiem sportów, odbywania pieszych wycieczek po górach, zajęć aerobowych oraz aqua aerobowych, oraz wszelkich innych form aktywności, które może zaproponować hotel. Jak to dokładnie wygląda? Zakup takich wczasów gwarantuje nam wypoczynek bogaty w aktywności sportowe, zdrowe, dobrze zbilansowane jedzenie, które powinno być dostosowane do stopnia zaplanowanej aktywności, wsparcie trenerów personalnych, którzy podczas pobytu czuwają nad odpowiednią techniką wykonywanych ćwiczeń, przebiegiem sportowej części naszego dnia, oraz mogą doradzać nam, jakie formy aktywności będą dla nas idealne po wyjeździe z hotelu. Taka forma aktywności jest dobra dla wszystkich gości hotelowych, jednak najbardziej zalecana jest pracownikom biurowym, którzy przez większość swojego dnia prowadzą bardziej umiarkowaną aktywność, i brak jej poza urlopem. Dzięki takiemu typowi odpoczynku oczyścimy ciało z toksyn, nabierzemy energii, oraz oczyścimy umysł. Taka forma wakacji jest również polecana osobom które chcą zgubić kilka kilogramów, ponieważ i dla takich osób znajdą się wczasy kondycyjne w SPA zawierające program odchudzający, warto jednak pamiętać o tym, żeby wybrać odpowiednią ofertę skierowaną dla swojego stanu zdrowia oraz tego, co chcemy osiągnąć.

Organizacja aktywnych wczasów samemu

Oczywiście, z góry przygotowane wczasy kondycyjne nie musi być jedyną opcją na wczasy kondycyjne. Jeżeli istnieje taka ochota, można sporządzić je sobie samemu, i nie jest to wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • dobierz hotel, który oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych związanych ze sportem – basen, siłownia, squash, tenis, wszystko to, na co masz ochotę
  • jeżeli chcesz uprawiać także sport outdoorowy, należy wybrać hotel który mieści się w miejscu który dany sport można uprawiać, warto rozglądać się za górami, gdzie możesz zorganizować piesze wycieczki
  • nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu oraz spożywaniu pełnowartościowych posiłków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *