Czas na zwiedzanie Sycylii

by:

Turystyka

Wyjazdy wakacyjne typowo krajoznawcze, w dużej części połączone z aktywnością fizyczną, czyli w zasadzie wyjazdy trekkingowe, stanowią obecnie jedną z lepszych form wypoczynku na jakie możemy sobie pozwolić w stosunkowo przystępnych cenach. Dlatego też, warto w nadchodzącym roku zdecydować się na jeden tego typu wyjazd, i przeznaczyć swój urlop na przykład na wyjazd w jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy Morza Śródziemnego, czyli na Sycylię, która przecież jest jedną z najbardziej znanych wysp tego regionu. Nie będziemy tutaj mówić o słynnej mafii sycylijskiej, a skupimy się raczej na atrakcjach turystycznych, oraz na kwestii organizacji wyjazdu w ten przepiękny rejon. Zapraszamy do lektury poniższych akapitów, które, jak mamy nadzieję, pomogą podjąć tę słuszną decyzję, i zaplanować swój tegoroczny urlop właśnie w tym regionie.

Atrakcje turystyczne Sycylii.

Tutaj przede wszystkim musimy zwrócić uwagę, iż na Sycylii zlokalizowane są aż trzy aktywne wulkany, z wszystkich 6 włoskich wulkanów. Najważniejszym jest bez wątpienia wulkan Etna wznoszący się na wysokość 3323 m n.pm., będący jednocześnie najwyższym aktywnym wulkanem w całej Europie. Trzeba jednakże zwrócić też uwagę na wulkan Stromboli zlokalizowany na pobliskiej wysepce o tej samej nazwie, o wysokości 926 m n.p.m., którą zamieszkuje stale około 600 osób. Z wulkanu Stromboli stale unosi się strużka dymu, świadcząca niewątpliwie o jego ciągłej aktywności, aczkolwiek ostatni wybuch wulkanu o konkretnym znaczeniu miał miejsce aż 1933 roku. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, iż 2003 roku do morza osunęła się lawa na ścianie wulkanu, co spowodowało lokalne Tsunami. Od tego czasu na wyspie zlokalizowany jest specjalny system wczesnego ostrzegania zaradny przez obronę cywilną Włoch.

Wyjazd organizowany przez biuro podróży.

Jedna z najlepszych ofert na zwiedzanie Sycylii i wulkanu Stromboli jest oferta biura podróży Apter, w ramach której możemy liczyć przede wszystkim na nocne wejście na wulkan Strombolii, co jest niesamowicie efektywnym i pamiętnym przeżyciem. W ramach całej wycieczki będziemy mieli także możliwość zwiedzenia lokalnych muzeów, pozostałych, mniejszych i nie aktywnych już wulkanów sycylijskich, oraz wszelkiej formy atrakcje czysto turystyczne. Generalnie rzecz ujmując, wyjazd nie należy do najbardziej kosztownych, bowiem cały koszt zamyka się tutaj w kwocie 1450 PLN + obowiązkowa dopłata w wysokości 480 EUR, związana z pokryciem dodatkowych kosztów wyjazdu, wycieczek, wstępów do muzeów i tym podobnych kwestii kosztowych.

Podsumowanie.

Można tutaj z czystym sumieniem polecić wyjazd na wycieczkę w okolice Sycylii wraz ze zwiedzaniem wulkanu Stromboli, przede wszystkim przez wzgląd na niesamowicie wysoki poziom atrakcyjności takiego wyjazdu, jak również przez wzgląd na kwestie związane ze stosunkowo niskim kosztem. Warto podkreślić także, iż organizator, czyli biuro podróży Apter jest tutaj jednym liderów w organizacji tego typu wyjazdów w tę okolicę, zajmujących się tym od wielu już lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *