Urządzamy z głową nasz gabinet!

by:

Dom

Urządzanie nowego mieszkania to spore wyzwanie. Zawsze mamy szumne plany, czasem gorzej wypada ich realizacja. Najważniejsze to jednak urządzić przestrzeń w taki sposób, abyśmy chcieli w niej jak najczęściej przebywać i nie żałować podjętych decyzji. Jeżeli mamy taką możliwość, zawsze warto urządzić gabinet, który będzie nam służył do spraw zawodowych, pracy po godzinach, spokojnych warunków do wykonania służbowych telefonów i wysyłki zaległych maili.

Taki pokój musi mieć odpowiednie wyposażanie, a ważne jest przede wszystkim biurko. Może to być biurko homelike, w rozmiarze dopasowanym do naszych potrzeb. Duże biurka są bardzo wygodne, ale często wiele rzeczy gubimy w szufladach, półkach więc jeżeli chcemy szybko „ogarnąć” naszą przestrzeń biurową, małe biurko też nie będzie złym rozwiązaniem. Równie ważne są regały, na przykład regały homelike. Jeżeli gromadzimy na nich nasz księgozbiór, powinny być specjalnie wzmocnione, żeby nie pękły od przeładowania zbyt dużą liczbą książek. Jeżeli służą do dokumentacji, nie ma takiej konieczności.

skan9

Stołki homelike (http://www.mebelio.pl/hokery) mogą nam posłużyć jako wsparcie do nóg, gdy siedzimy w fotelu, albo na kanapie, bo kanapa to ważne wyposażenie każdego gabinetu. Gdy widzimy w filmie czy serialu gabinet pisarza, albo pracownika korporacji (częściej jednak pisarza), to obok ciemnych i solidnych obić mebli, widzimy także skórzaną kanapę. To spełnienie marzeń wielu literatów. Kanapa to także bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy dużo pracujemy i nie mamy siły, aby w nocy przenosić się spać do sypialni. Poza tym na kanapie może też czytać, myśleć i pobyć samemu ze sobą. Kanapa nie musi być wcale skórzana, ważne żeby w ogóle była i na pewno stanie się w krótkim czasie naszym ulubionym meblem.

Powinniśmy mieć także rolety w oknach, żeby móc ukryć się przed nadmiarem światła i szafy na ubranie, gdybyśmy postanowili zabarykadować się w gabinecie na długi czas, na przykład aż do ukończenia swojej nowej powieści. Telewizor w gabinecie może rozpraszać więc nie jest to najlepszy pomysł, chyba że jesteśmy mistrzami samodyscypliny i nie ulegamy pokusie zrobienia sobie godzinnej przerwy na obejrzenie wiadomości. Przydałaby się również jakaś zielona roślina doniczkowa, która ożywi przestrzeń i sprawi, że gabinet będzie wyglądał bardziej przytulnie.

Poza tym, wskazany byłby także ekspres do kawy i solidny jej zapas, a także filiżanki, żeby okazjonalnie podejmować gości, którzy przybywają do nad z odległych części domu. Tak urządzony gabinet powinien szybko stać się dla nas źródłem wielu inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *