Dobieramy gniazdka elektryczne do poszczególnych pomieszczeń

by:

Dom

Przeprowadzanie remontu w domu lub też mieszkaniu niesie za sobą bardzo często cały szereg nieprzewidzianych wydatków. Często zdarza się na przykład tak, iż podczas standardowego odświeżania ścian będziemy musieli od razu wymienić wszystkie gniazdka prądowe oraz łączniki, a po ich wykręceniu ze ścian może się okazać, że przewody także nie są w najlepszym stanie. Generalnie rzecz ujmując, powinniśmy więc przy planowaniu remontu danego pomieszczenia, z góry zakładać, że całkiem możliwie, będziemy musieli ponieść większe koszty. Wobec tego też powinniśmy sobie zabezpieczyć pewną rezerwę finansową, która pozwoli nam na sfinansowanie ewentualnych dodatkowych prac.

Wymiana gniazdek i łączników elektrycznych.

Zanim przystąpimy do wymiany gniazdek oraz łączników elektrycznych, warto upewnić się że w danym pomieszczeniu całkowicie odcięliśmy prąd. Z tego też tytułu do wykonywania tego typu prac warto przystępować w ciągu dnia. W celu całkowitego odcięcia prądu w pomieszczeniu powinniśmy skorzystać z tablicy rozdzielczej, która powinna zawierać bezpieczniki dla każdego z mieszkań. W razie, gdyby nie było, trzeba będzie odciąć dopływ prądu do całego piętra. Tak się niestety zdarza, szczególnie w starszym budownictwie, gdzie niestety nikt za bardzo nie przejmował się możliwością odcinania poszczególnych pomieszczeń od prądu elektrycznego.

Dopiero kiedy prąd będzie już odcięty możemy delikatnie zdjąć obudowy gniazdek i łączników, a następnie odmontować przykręcone pod spodem przewody elektryczne. Warto tutaj od razu sprawdzić, czy przewody nie wymagają czasem wymiany. Wszystkie nadpalenia i zwęglenia natychmiast kwalifikują przewód do wymiany bądź przynajmniej skrócenia. Świadczyć to też będzie o tym, iż w danym punkcie mamy zbyt wielki pobór prądu w stosunku do zastosowanego przekroju przewodów elektrycznych. Warto pomyśleć o wymianie.

Zakup nowych gniazdek i łączników.

Oczywiście z pewnym wyprzedzeniem powinniśmy zaopatrzyć się w nowe gniazda i łączniki. Tutaj warto zwrócić uwagę na obecnie bardzo popularne gniazdka elektryczne Simon Classic, które okazują się być bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w zakresie estetyki, jakości wykonania, jak i ceny. Są to estetyczne gniazdka elektryczne spełniające wszystkie obecne wymagania w zakresie bezpieczeństwa stosowania gniazd elektrycznych i łączników. Praktycznie rzecz biorąc, bez większego trudu uda nam się dopasować estetycznie odpowiednie gniazdka prądowe Simon Classic, wobec czego nie powinniśmy w tym przypadku mieć jakichkolwiek poważniejszych problemów. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż nie warto w tym przypadku szukać gniazdek najtańszych, które niestety z góry będą przekładać się na zwiększoną ilość problemów z instalacją, a to zawsze jest dla nas niebezpieczne, gdyż może być przyczyna porażenia prądem, a nawet wywołania groźnego w skutkach pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *