Nietypowe kształty okien i ich zasłony.

by:

Dom

Ona w naszych domach pełnią bardzo ważną funkcję, a mianowicie pozwalają na oświetlenie wnętrz bez konieczności stosowania elektryczności. Ponadto pozwalają nam także czuć się nieco lepiej we własnych domach. Zresztą wystarczy sobie tylko wyobrazić dom lub mieszkanie bez okien. Po prosto w takich warunkach raczej nie da się normalnie egzystować. Dlatego też warto tutaj zwrócić uwagę na różne rozwiązania w tym zakresie, w tym także na okna o kształtach nietypowych, w których przypadku nierealnym jest zastosowanie tradycyjnych rolet lub żaluzji w celu regulacji natężenia światła słonecznego wpadającego do wnętrza naszych pomieszczeń mieszkalnych. Zobaczmy zatem, jakie rozwiązania mamy w tym zakresie, i które będą zdecydowanie najlepsze.

Plisy do okien o nietypowych kształtach.

W przypadku okien o kształtach owalnych, trójkątnych czy też wielokątnych, zamiast tradycyjnych rolet stosowane są wszelkiego rodzaju plisy. Jest to forma rolety przypominająca swoim kształtem wachlarz, który po rozłożeniu ma kształt danego okna. Możemy tutaj zastosować zarówno plisy luźne, jak i plisy w prowadnicach, które jeszcze lepiej wpływają na poziom kontroli nad oświetleniem wnętrza. Dzięki zastosowaniu plis, możemy w pełni kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, nawet przy oknach o wyjątkowo nietypowych kształtach. Co prawda trzeba będzie liczyć się z pewnymi większymi wydatkami, bowiem z reguły plisy robione są na specjalne zamówienie, pod wymiary i kształt danego okna, niemniej jednak, korzyści płynące z ich zastosowania, w zupełności rekompensują nam ich wyższy koszt.

Jakość wykonania plis.

Nie da się tutaj jednak ukryć, iż na efektywność oraz trwałość plis, wpływać będzie przede wszystkim jakość wykonania, oraz zastosowanych materiałów. Im lepszej jakości materiały będą użyte, tym plisy będą o wiele trwalsze i lepsze w codziennej obsłudze. Wygoda i komfort codziennej eksploatacji powinny tutaj stać na wysokim poziomie, toteż nie warto szukać rozwiązań najprzystępniejszych cenowo, gdyż z reguły okazują się słabymi jakościowo. Warto tutaj poszukać lepszego, bardziej solidnego dostawcy, który zagwarantuje nam plisy profesjonalne, spełniające nasze wymagania, a co najważniejsze dobre jakościowo, dzięki czemu ich codzienne użytkowanie nie będzie przysparzać nam żadnych trudności.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż okna o kształtach nietypowych, także można wyposażyć w odpowiednie rolety, w tym przypadku plisy, dzięki którym będziemy mogli przejąć kontrolę nad ilością i jakością wpadającego do wnętrza pomieszczeń światła. Ponadto, będziemy mogli także w razie takiej potrzeby, całkowicie odciąć dopływ światła z pomieszczenia, jeśli będziemy mieć taką potrzebę. Jedynie trzeba tutaj zwrócić szczególna uwagę na jakość pozyskiwanych plis, aby nie zaczęły zbyt szybko tracić swoich parametrów technicznych, i po prostu nie zaczęły się psuć. Lepiej raz wydać więcej pieniędzy na zakup plis, niż co roku kupować to samo tanie badziewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *