Różanecznik a jego uprawa doniczkowa i ogrodowa.

by:

Rozrywka

Różaneczniki to jedne z piękniejszych krzewów ozdobnych, na których uprawę możemy się zdecydować, aczkolwiek zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki w tym kierunku, warto zorientować się, jak ich uprawa wygląda z bliższej perspektywy. Pozwoli nam to uniknąć wielu błędów, które mogłyby skończyć się nawet utratą dopiero co zasadzonych krzewów. Przyjrzyjmy się zatem kilku najważniejszym aspektom uprawy Różaneczników w naszych domach, w ogrodach i w doniczkach, bowiem jest to krzew na którego uprawę warto postawić. Przy odpowiednim podejściu, zyskamy naprawdę niesamowicie estetyczny dodatek w naszych ogrodach i nie tylko.

Wybór odmian Różaneczników do uprawy.

W pierwszej kolejności powinniśmy rozpocząć od doboru odmian do uprawy, bowiem nie wszystkie będą nadawać się na przykład do uprawy ogrodowej. Niektóre z odmian będą bardziej wrażliwe na niskie temperatury, toteż można będzie je uprawiać jedynie w doniczkach, co pozwoli nam na ich schronienie przed mrozem na przykład w pomieszczeniach gospodarczych. Na rynku znajdziemy jednak bez większych trudności odmiany wytrzymujące do 20 a nawet 30 stopni poniżej zera, toteż każda hurtownia z Różanecznikami powinna takowymi odmianami dysponować i posiadać wiedzę w tym zakresie. Jednym słowem z doborem nie powinniśmy mieć większych trudności, aczkolwiek warto mieć świadomość tego, iż nie każdy Różanecznik wytrzyma w naszym przydomowym ogrodzie.

Przygotowanie stanowiska i gleby.

Kolejną kwestią, która koniecznie trzeba będzie w tym przypadku poruszyć, jest prawidłowy wybór stawiska do uprawy i przygotowanie gleby. Stanowisko powinno być osłonięte do wiatru i nadmiernej ilości słońca, a najlepiej wręcz zacienione, aby zagwarantować wyższy poziom wilgotności powietrza. dobrym rozwiązaniem jest ulokowanie Różaneczników w bezpośrednim sąsiedztwie większych drzew i krzewów ozdobnych. trzeba tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na ich system korzeniowy, aby nie kolidował z płytkim systemem korzeniowych Rhododendronów, gdyż takie sąsiedztwo, będzie przechwytywać całą wodę i niezbędne składniki z gleby, co nie wróży dobrze naszym Różanecznikom.

Jeśli zaś chodzi o glebę, musimy pamiętać o tym, iż Różaneczniki lubią glebę o dość kwaśnym odczynie pH, który powinien utrzymywać się w przedziale 5,0 – 6,5. Aby osiągnąć taki poziom odczynu pH, należy zmieszać ze sobą nie odkwaszony torf, sosnową korę oraz kompost czy też glebę ogrodniczą. Składniki powinny być wymieszane w równych proporcjach. Można jeszcze dodatkowo sprawdzić odczyn pH, i ewentualnie skorygować go odpowiednimi, przeznaczonymi do tego celu preparatami. Niemniej jednak w przypadku prawidłowego doboru składników i odpowiedniego ich wymieszania, raczej nie będzie konieczne podejmowanie jakichkolwiek innych czynności w tym zakresie. W pozostałym zakresie, w zasadzie nie będziemy zmuszeni do przeprowadzania jakichkolwiek prac pielęgnacyjnych, bowiem Różaneczniki bardzo dobrze radzą bez naszej ingerencji, a to rzecz jasna przekłada się na zwiększony poziom naszego komfortu w uprawie tych przepięknych krzewów ozdobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *