Przepiękne łazienki wykończone w marmurze.

by:

Dom

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, których wykończenie nastręczać będzie pewnych trudności. Przede wszystkim ze względu na stały kontakt z dużą ilością wilgoci. Standardowe rozwiązania nie mają tutaj za wielkiej racji bytu. Trzeba tutaj więc stosować rozwiązania, zapewniające zabezpieczenie przed wilgocią na wysokim poziomie. Bardzo dobrze w tym zakresie sprawują się łazienki wykończone w marmurze. Nie dość że zapewniają nam bardzo dobry poziom zabezpieczenia ścian przed wilgocią, to jeszcze gwarantują znaczne podniesienie poziomu estetyki, wykończenia wnętrza łazienki. Przyjrzeć się zatem trzeba tego typu rozwiązaniom, gdyż mogą się one okazać korzystne do zastosowania także w naszym domu.

Łazienki wykończone w marmurze i zalety takiego rozwiązania.

Musimy sobie tutaj od razu powiedzieć, iż jest to rozwiązanie, zapewniające stosunkowo sporo korzyści. Przede wszystkim w zakresie estetyki. Marmur, jaki naturalny kamień, po odpowiedniej obróbce, będzie gwarantować nam możliwość osiągnięcia odpowiedniego poziomu estetyki. Warto także podkreślić, iż na chwilę obecną praktycznie całą łazienka może zostać wykończona w marmurze. Znajdziemy tutaj odpowiednio przygotowane płytki marmurowe na ściany i na podłogę. Znajdziemy także elementy zabudowy armatury łazienkowej. Ostatecznie można nawet zdecydować się na biały montaż w marmurze. Oczywiście jest to rozwiązaniem wybitnie kosztownym. Jeśli wykończenie łazienki w tradycyjnym zakresie będzie kosztować w granicach do 10.000 PLN, tak w przypadku wykończenia w marmurze, będzie to kwota co najmniej trzy razy wyższa. Niezależnie jednak od wyższych cen, łazienki wykończone w marmurze pojawiają się zdecydowanie coraz częściej w naszych domach. Wynika to głównie z wszystkich zalet samego marmuru, które należy tutaj wyszczególnić:

  • Wysoki poziom trwałości materiału marmurowego – potrafi on przetrwać nawet tysiące lat, co już zresztą udowodniono odkrywając marmurowe wykończenia wnętrz siedzieć starożytnych, greckich i rzymskich możnowładców.
  • Odporność na uszkodzenia – trzeba się będzie nieźle postarać, aby przypadkowo uszkodzić jakiekolwiek elementy wykonane z marmuru.
  • Proste utrzymanie w czystości – wystarczą standardowe środki czystości, na co dzień stosowane w naszych domach.

Wykonanie łazienki w marmurze

Ostatecznie trzeba tutaj także pamiętać, iż poza wysokim kosztem realizacji, będzie ona także wymagać sporej ilości czasu. Tutaj w pierwszej kolejności pracownicy firmy kamieniarskiej będą musieli zebrać wymiary naszej łazienki oraz ustalić zarys estetyki. Trzeba wykonać projekt i to najlepiej z pełną wizualizacją, abyśmy mogli wybrać rozwiązania, które ze względu na komfort i estetykę będą najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Dopiero potem na warsztacie kamieniarskim, będą przygotowywane elementy marmurowe do wykończenia naszej łazienki. Kiedy zaś wszystko będzie gotowe, pracownicy zajmą się montażem na miejscu. Niejednokrotnie potrzeba nawet 6-8 tygodni na pełne wykończenie łazienki w marmurze. Jednakże warto ten czas przeznaczyć na prawidłowe przygotowanie wszystkiego. Nie po to przecież wykładamy tak duże pieniądze, aby jakikolwiek element naszej nowej łazienki był nieprzemyślany, lub też nieprawidłowo wykonany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *