Dobór nowych drzwi zewnętrznych do naszego domu.

by:

Dom

Kiedy zachodzi konieczność wymiany drzwi zewnętrznych w naszym domu, trzeba będzie skupić się na wielu, bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim musimy znaleźć drzwi odpowiednie, które będą dobrze dopasowane do naszych potrzeb. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne, takie jak izolacja termiczna. Jest to szczególnie istotne w przypadku domów, gdzie brak jest dodatkowego pomieszczenia wiatrołapu. W takich okolicznościach, dobry poziom izolacji termicznej, odgrywać będzie rolę wręcz kluczową. Oczywiście poziom izolacji akustycznej także będzie mieć znaczenie, aczkolwiek mniejsze niż w przypadku okien. Trzeba będzie więc zwrócić uwagę na kilka szalenie istotnych kwestii, aby nasze nowe drzwi zewnętrzne były jak najlepiej dobrane i dopasowane do naszych potrzeb.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę dobierając nowe drzwi do domu?

Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na poziom ich izolacji termicznej. Co prawda przez powierzchnię drzwi zewnętrznych nie wytracamy tyle samo ciepła co przez powierzchnię okien, jednakże warto także tutaj przypilnować minimalizacji strat ciepła. Pozwoli to na dołożenie kolejnych kilku procent oszczędności na kosztach ogrzewania. Warto także z góry przemyśleć kwestię tego, czy chcemy drzwi zewnętrzne z PCV czy też drewna. Będą pomiędzy nimi pewne różnice. Przede wszystkim taka, iż drzwi drewniane trzeba będzie regularnie poddawać zabiegowi impregnacji przed działaniem promieni UV, oraz przed kornikami. Nie jest to jednak nic nadzwyczaj kłopotliwego. Po prostu raz na dwa lata należy powierzchnie drzwi oczyścić i oszlifować, a następnie napuścić impregnatem.

W zasadzie można tutaj powiedzieć, iż pod względem technicznym, współcześnie dostępne drzwi zewnętrzne PCV i drewniane będą do siebie zbliżone. Musimy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, co będzie przekładać się na wiele innych kwestii.

Bezpieczeństwo w domu a drzwi zewnętrzne.

Musimy także pamiętać o tym, iż drzwi zewnętrzne powinny gwarantować nam poczucie pełni bezpieczeństwa. Powinny więc być w stu procentach antywłamaniowe. Nie dość że zapewnią nam wtedy lepszy poziom bezpieczeństwa, to jeszcze umożliwią wykupienie ubezpieczenia od włamania. Aby takie ubezpieczenie móc wykupić, należy spełnić pewne wytyczne. Jedną z nich jest właśnie kwestia naszych drzwi zewnętrznych. Muszą spełniać standardy antywłamaniowości. W przeciwnym razie, żadna ubezpieczalnia nie zgodzi się na sprzedaż nam ubezpieczenia.

Tak więc przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kwestie związane z naszym bezpieczeństwem, ale także na poziom izolacji termicznej i akustycznej nowych drzwi. Zawsze przecież można będzie dzięki temu podnieść dodatkowo komfort czy też ograniczyć koszty ogrzewania budynku. Generalnie rzecz więc ujmując, nie jest ot wcale takie proste, jakby się mogło pozornie wydawać. Zakup nowych drzwi będzie procesem wymagającym i odpowiedzialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *