Komfortowa wentylacja mechaniczna.

by:

Dom

Komfortowe warunki w naszych domach jednorodzinnych to bardzo ważna rzecz, której należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Oczywiście należy zadbać przede wszystkim o komfort termiczny, aby następnie móc myśleć o dalszej poprawie poziomu komfortu w domach. Jednym z rozwiązań, charakteryzujących się dużym poziomem efektywności jest wentylacja mechaniczna w połączeniu z rekuperacją. Warto więc przyjrzeć się kwestii tego, w jaki sposób można wykorzystać wentylację mechaniczną i na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę w tym przypadku. Z całą jednak pewnością, wentylacja mechaniczna będzie przyczyniać się do podniesienia poziomu komfortu w naszych domach jednorodzinnych.

Co zapewnia nam wentylacja mechaniczna?

W większości starszych domów jednorodzinnych będziemy mieć do czynienia z wentylacja grawitacyjną. Obieg powietrza w tym przypadku jest wymuszony jest różnicami temperatur. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę wentylacje mechaniczną, to obieg powietrza wymuszony jest poprzez wentylator. Dzięki temu tez, możemy utrzymać poziom wymiany powietrza na tym samym pułapie. Wymiana powietrza zaś jest konieczna w naszych domach, bowiem bez tego może dojść do ich zawilgocenia, a w ostateczności może się pojawić nawet zagrzybienie. Aby tego uniknąć należy zadbać o odpowiedni poziom wentylacji naszych pomieszczeń mieszkalnych. W takich sytuacjach, zdecydowanie najlepiej sprawdzać się będzie wentylacja mechaniczna. Będzie się uruchamiać w zadanym przez nas czasie, przez co wentylacja pomieszczeń będzie realizowana planowo i zgodnie z założeniami oraz wymaganiami. Cały system będzie dodatkowo wspomagany przez system czujników, które będę przekazywać informacje na temat zapotrzebowania na wymianę powietrza.

System rekuperacji.

Sama wentylacja mechaniczna to jeszcze nie wszystko co możemy zrobić aby podnieść poziom komfortu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Dodatkowo można zastosować rekuperator. Jest to specjalne urządzenie, którego zadaniem jest odbiór ciepła z powietrza odprowadzanego na zewnątrz i jego przekazanie do powietrza wtłaczanego do wnętrza budynku. Prowadzi to nie tylko do zapewnienia większego poziomu komfortu wewnątrz domu, ale także do pewnego poziomu oszczędności w sezonie grzewczym. Część ciepła jest możliwa tutaj do odzysku, przez co też, nie trzeba go dostarczać z zewnątrz. Przyczynia się to więc do oszczędności ale także do zwiększa poziomu ekologii naszego domowego systemu grzewczego.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż wentylacja mechaniczna w Bielsku Białej wraz z rekuperacją będą tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem. Będzie to korzystnie wpływać zarówno na warunki mieszkalne, jak i na koszty ogrzewania oraz poziom generowanych zanieczyszczeń. Wszystkie te trzy aspekty są bardzo ważne, wobec czego warto tego typu inwestycje przemyśleć także w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *