Proces lakierniczy i jego parametry.

by:

Motoryzacja

Realizacja prac lakierniczych na skalę przemysłową, wymaga od przedsiębiorcy prowadzącego tego typu działalność, odpowiedniego podejścia do kwestii inwestycji w niezbędne wyposażenie warsztatu. Przede wszystkim, trzeba będzie skupić się na kwestiach zaopatrzenia pomieszczeń w czyste powietrze, pozbawione wszelkiego rodzaju, zewnętrznych zanieczyszczeń atmosferycznych. Osiągnąć to można jedynie poprzez inwestycję w system wentylacji z filtracją powietrza, który będzie zapewniać odpowiedni poziom wymiany powietrza wewnątrz pomieszczeń, a jednocześnie oczyści je z większości zanieczyszczeń lotnych. Warto oczywiście zadbać także o dodatkowe filtrowanie wewnętrzne, o czym także w niniejszym wpisie powiemy kilka słów.

Filtracja wewnętrzna w pomieszczeniach warsztatowych.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważnym elementem w osiąganiu dobrych efektów prac lakierniczych, poza dobrym systemem filtracji powietrza doprowadzanego z zewnątrz, będzie także inwestycja w systemy filtracji wewnętrznej. Chodzi tutaj o to, iż w tego typu pomieszczeniach warsztatowych, wydziela się stosunkowo sporo wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które powinny być jak najszybciej, sprawnie przechwycone, aby nie były stale podnoszone do góry poprzez przemieszczających się pracowników. W tym celu trzeba będzie zainwestować w odpowiedniej jakości filtry sufitowe, ścienne i podłogowe, które będą przechwytywać unoszące się pyły i kurz, oraz mgiełkę lakierniczą, i wiązać je w swojej wewnętrznej strukturze. Dobry filtr sufitowy dla lakiernictwa będzie bardzo skutecznie wyłapywać unoszące się zanieczyszczenia i zagwarantuje nam utrzymanie czystej atmosfery wewnętrznej, co przekładać się będzie na możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu efektywności pracy w warsztacie. Przede wszystkim zaś, pomoże nam osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

Pozostałe kwestie związane z jakością prac lakierniczych.

Oczywiście, trzeba będzie tutaj pamiętać także o tym, aby filtry ścienne, sufitowe czy też podłogowe, były regularnie wymieniane, bowiem w przeciwnym przypadku, w pewnym momencie stracą swoją chłonność, a co za tym idzie, nie będą więcej przechwytywać lotnych zanieczyszczeń, które z powodzeniem będą mogły przedostawać się do strefy roboczej. Tak samo istotne będzie to, aby regularnie wymieniane były filtry kieszeniowe na wlotach i wylotach powietrza z centralnego systemu wentylacji warsztatu, bowiem to będzie pierwszą barierą zaporową dla wszystkich zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego. Im więcej przechwycimy ich na tym etapie, tym mniej problemów będziemy mieć z nimi w środku pomieszczeń warsztatowych. Jednym słowem, kwestią zdecydowanie najważniejszą w tym przypadku będzie utrzymanie odpowiedniego poziomu filtracji powietrza doprowadzanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych, jak i zapewnienie sobie możliwości przechwytywania unoszących się zanieczyszczeń wewnętrznych, co przyczyni się do możliwości osiągania wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *