O posadzkach słów klika

by:

Usługi

Posadzki, tak w budynkach o przeznaczeniu przemysłowym jak i mieszkalnym, mogą być wykonane z różnych materiałów. Poniżej omówione zostaną cechy, które charakteryzują wylewki anhydrytowe oraz posadzki betonowe. Przedstawiona zostanie także krótka charakterystyka posadzek przemysłowych.

Dlaczego warto wybrać wylewki anhydrytowe?
Wylewki anhydrytowe są nowoczesną alternatywą dla betonu. Należy jednak pamiętać, że wymagają one specjalnej warstwy mostkującej z epoksydowego gruntu. Warstwa ta przyczynia się do zwiększenia żywotności oraz elastyczności wylewek. Ponadto posadzkę tę należy posypać piaskiem kwarcowym, aby zapewnić jej chropowatość. Pozwoli to na łatwe przytwierdzenie do podłoża odpowiedniej podłogi. Wylewki anhydrytowe są dużo cieńsze niż betonowe. Przy tym bardzo szybko wysychają oraz ‘samo wyrównują się’. Warto także przypomnieć, że wylewki te schną do czterech razy szybciej, niż cement. Z racji na swoje właściwości, omawiane posadzki świetnie sprawdzają się przy podgrzewanych podłogach. Nie tracą one ciepła oraz dobrze je rozprowadzają. Będąc zazwyczaj cienkimi, szybko się nagrzewają. Posadzki tego rodzaju często są stosowane w budynkach użyteczności publicznej oraz w mieszkaniach i domach.

Kiedy zdecydować się na posadzkę betonową?
Posadzki betonowe mogą być stosowane w zakładach produkcyjnych – halach magazynowych, fabrycznych – oraz w budownictwie mieszkaniowym. Głównymi zaletami wylewek betonowych jest odporność na ścieranie i wytrzymałość. Są także łatwe w sprzątaniu. Betonowe posadzki stanowią także dobre podłoże dla różnego rodzaju wykładzin, paneli, kafelków. Zazwyczaj betonową posadzkę izoluje się styropianem lub innym materiałem o podobnych cechach. Często zbroi się ją włóknami stalowymi. Betonowe posadzki nie pylą oraz są gładkie i równe. Można im nadać niemal dowolną barwę.

Zakończenie
Posadzki przemysłowe muszą uwzględniać charakter miejsca, w którym mają powstać. Powinny być bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie oraz na uszkodzenia mechaniczne. Warto także pamiętać o dostosowaniu materiału, z jakiego powstaje wylewka, do temperatury pomieszczenia oraz do wilgotności powietrza.

Na podstawie opracowania: http://posadzka-przemyslowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *