Montaż i eksploatacja grzejnika kanałowego.

by:

Dom

Wykorzystanie ogrzewania kanałowego w miejsce standardowych grzejników ściennych, to bardzo rozsądne w większości przypadków rozwiązanie. Chodzi tutaj głównie o kwestię oszczędności wynikających ze zmniejszenia zużycia materiałów opałowych. Dodatkowo, dochodzi nam podniesiony poziom komfort w pomieszczeniach mieszkalnych, co także należy tutaj brać pod uwagę. Ostatecznie przez wzgląd na zmniejszony poziom zużycia opału, będziemy mieć do czynienia z jednocześnie zmniejszonym zanieczyszczeniem środowiska. Jest to więc bardzo dobra i korzystna technologia ogrzewania naszych domów i mieszkań, którą warto wykorzystać. Szczególnie teraz, kiedy nie do końca możemy znaleźć lepsze rozwiązania, które nie zabijałyby naszego domowego budżetu.


Montaż grzejnika kanałowego w pomieszczeniu.


Jeśli chodzi o kwestię montażu grzejnika kanałowego to jest to praca nieco wymagająca. Trzeba tutaj bowiem nie tylko przerobić nieco istniejącą instalację grzewczą, ale także wyciąć kanały w podłogach, w których będą montowane grzejniki kanałowe. Jako, że grzejniki kanałowe będą montowane bezpośrednio w podłogach, muszą one być odpowiednio grube. W większości przypadków grzejniki podłogowe będą miały głębokość 10 cm, toteż podłogi powinny być grubsze, aby możliwe było wycięcie odpowiednich otworów. Do tych otworów następnie należy doprowadzić rurki zasilania i powrotu z czynnikiem grzewczym. Wymagać to będzie lekkiego przerobienia istniejącej instalacji grzewczej, aczkolwiek z drugiej strony, po przeróbkach zyskamy na estetyce. Dzięki temu bowiem, rurki z czynnikiem grzewczym będą schowane w podłodze. W zasadzie po tych czynnościach, możemy powiedzieć, iż grzejnik kanałowy jest prawidłowo zamontowany i gotowy do pracy.


Zasada działania grzejnika podłogowego.


Warto także wiedzieć, na jakiej zasadzie działają grzejniki podłogowe, oraz jakie płyną dla nas z tego tytułu korzyści. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z ogrzewaniem powietrza przepływającego przez grzejnik. Sam ruch powietrza jest wymuszony pracą wentylatora, a nie jak to ma miejsce w przypadku grzejników ściennych, różnicą temperatur powietrza. Dzięki temu też, przepływ powietrza jest stały, co zapewnia efektywne nagrzewanie pomieszczenia i wyższy poziom komfortu. Oczywiście wentylatory zastosowane w grzejnikach kanałowych będą pracować cicho i z niskim poborem mocy, aby nie narażać nas na koszty i nie wpływać negatywnie na nasz komfort w własnym mieszkaniu.


Bardzo istotną kwestią jest tutaj także to, iż w przypadku grzejników kanałowych, nie będziemy mieć do czynienia z brudzeniem ścian, jak to ma miejsce w przypadku grzejników ściennych. już po jednym sezonie grzewczym nad grzejnikiem ściennym, widać brudne zacieki pochodzące z parującej wilgoci zmieszanej ze spalonym kurzem. W tym przypadku do takiej sytuacji nie dojdzie. Jest to więc bardzo korzystne także z punktu widzenia estetyki wykończenia naszych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *