Liposukcja – co to za zabieg?

by:

DomZdrowie

Coraz więcej z nas decyduje się na korzystanie z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą medycyna estetyczna czy też zabiegi chirurgi plastycznej. Co druga Polka, która jest osobą publiczną, czy pracuje w telewizji lub na scenie zmieniała coś w swoim wyglądzie, zmienia lub planuje zmienić. Co ciekawe coraz częściej również mężczyźni decydują się na ingerencje skalpela w swój wygląd.

Wiele osób próbuje za pomocą chirurga upodobnić się do swojego idola wydając miliony na operacje. Postanowiłam zrobić małe zestawienie, korzystając z danych statystycznych klinik urody i medycyny estetycznej na temat zabiegów, które są najczęściej wykonywane w Polsce. Pierwsze miejsce nie powinno dziwić nikogo, bo praktycznie dziewięćdziesiąt pięć procent kobiet decyduje się na ten zabieg, a jest to powiększenie piersi, który można wykonać w każdym gabinecie chirurgicznym. Kolejnym zabiegiem również wykonywanym przez chirurga jest liposukcja brzucha, najczęściej wykonywana w gabinecie ” Liposukcja Kraków „. Kobiety, które się na nią decydują chcą w głównej mierze wymodelować swoją sylwetkę.

Zdobywcą trzeciego miejsca jest powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest to zabieg, który nie jest aż tak drastyczną ingerencją w organizm, jak dwa wcześniej wymienione. Można go wykonać w każdym gabinecie kosmetycznym, efekty są widoczne przez parę tygodni, więc nie jest to zabieg trwały.

Na czwartym miejscu jest wygładzanie zmarszczek botoksem, również jest to zabieg dostępny w cenniku, każdego gabinetu. Na ostatnim, już piątym miejscu na moim zestawieniu jest powiększenie pośladków implantami. Wiem pewnie was zaskoczyłam, otóż ja też się zdziwiłam jak zbierałam te materiały. Jest to o tyle dziwny i niecodzienny u nas zabieg co za granicą jest strasznie popularny u artystek, które ze swoich dużych pup robią swój znak rozpoznawczy. Widać moda z zachodu zaczyna do nas docierać. Jeżeli chodzi o ten zabieg to nie jest wykonywany w każdej klinice, jedynie jaką udało mi się zlokalizować to jedna w Warszawie i jak mnie poinformowali cieszą się dużą popularnością. A jak wy decydujecie się na jakieś zmiany na wiosnę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *