Moda na lato

by:

Moda

Zbliża się lato i wielu z nas zastanawia się, co w tym roku będzie modne i czy tegoroczna moda odpowiada naszym gustom. Każdy z nas ma w szafie sporo ubrań zeszłorocznych, ale należy kupić nowe buty na lato, ponieważ każdy nowy sezon jest stylistycznie inny.
Buty należy odpowiednio dobrać do ubioru i do innych dodatków. Jeżeli kupujemy obuwie klasyczne, które w zasadzie nie wychodzi z mody, mamy w swej kolekcji duży wybór różnorakiego obuwia na lato i zakupując nowe, powiększamy swoją kolekcję.

Należy nosić wyłącznie takie buty, które zapewnia nie tylko wygodę, ale również odpowiednią cyrkulację powietrza, aby uchronić stopy przed przegrzaniem. W tym sezonie, podobnie jak i w poprzednim modne są różnego typu kompozycje przeplecionych pasków, czasami wzbogacone ciekawymi dodatkami. Modne są zarówno obcasy, jak i koturny, czy płaskie podeszwy. Dość popularne są buty wykonane z tkanin materiałowych, które mają tę zaletę, że mogą być wielobarwne i są zazwyczaj wygodniejsze niż obuwie ze sztucznej skóry.

Czasami mamy dylemat, czy lepsze są klapki czy sandały na lato. Nie ma to większego znaczenia, ponieważ stabilne mogą być oba rodzaje obuwia. Do pracy, czy na spacery można włożyć dowolne obuwie, istotny jest natomiast obcas, bo nie warto chodzić, przez cały dzień na szpilkach. W okresie letnim, obuwie na wysokim obcasie wkładajmy wyłącznie na różnego typu uroczystości i imprezy. Wiąże się to z tym, że latem częściej puchną nam nogi, a obcasy przyczyniają się do tego.
Od kilu lat, utarło się takie przekonanie, że modne jest właściwie wszystko, jednak tegoroczna moda na lato, ma kilka nowych trendów, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Na topie jest biel, w luźnych krojach, ale co ważne, mają być w tym kolorze wszystkie dodatki, czyli buty, torebki, a nawet biżuteria. Jest to nowość, bo w 2016 ubieramy się na biało, zarówno w wersji sportowej, jak i eleganckiej.

 

Podobnie traktujemy kolor czarny, ma być tzw. total black, bez żadnych innych akcentów kolorystycznych. Ten kolor projektanci proponują w szykownym wydaniu, ale w nowych rozwiązaniach.

Trend, który utrzymuje się już od kilu lat i w tym sezonie również jest bardzo modny, to zestawienie świeżej bieli z kolorem kruczoczarnym. Można je nosić w różnych proporcjach, ale projektanci skłaniają się raczej ku tradycyjnym rozwiązaniom, czyli białej górze i czarnemu dołowi. Jeśli chodzi o inne kolory modne w tym roku, to jest to zmieszanie pomarańczowego z żółtym, do których można dobrać jakiś element w kolorze różowym lub niebieskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *