Rosnąca moda na boho-chic

by:

Moda

Około 12 lat temu, gdzieś w okolicach roku 2004, na rynku mody damskiej, pojawił się zupełnie nowy nurt, nazwany boho-chic. Nazwa wzięła się z połączenia nazw bohemy i chic, które to słowa precyzyjnie charakteryzują cały nurt mody. Otóż trzeba tutaj powiedzieć, iż boho-chic, to połączenie typowej dla bohemy nonszalancji, z szykiem. Jest to nurt łączący w sobie hippisowską i bohemiańską nonszalancję z szykiem i luzem typowym dla surferów. Generalnie można nawet powiedzieć, iż jest to nurt, który perfekcyjnie nadaje się dla kobiet odważnych i luźnych zarazem, które chcą prezentować się nietypowo, nieco kontrowersyjnie, a jednak zachować styl i klasę. Zobaczmy wobec tego, jak to wszystko wygląda z bliższej perspektywy.

Początki nurtu boho-chic.

Jak już wspomnieliśmy, początki nurtu mody damskiej o nazwie boho-chic, sięgają roku 2004, kiedy to pora pierwszy został on odkryty przez najsłynniejszych stylistów modowych. Do najpopularniejszych stylistek, które rozpropagowały ten styl wśród gwiazd filmu i estrady należy wymienić przede wszystkim Rachel Zoe, która dbała o wizerunek takich postaci, jak Cameron Diaz, czy też Misha Burton. Oczywiście trzeba także wymienić tutaj Kate Moss, która jest po dziś dzień uznawana za pierwszą i najbardziej autentyczną fankę stylu boho-chic. Generalnie można powiedzieć, iż wraz z Kate Moss, Sienną Miller, oraz siostrami Olsen przyszła moda na boho-chic i w zasadzie trwa ona po dziś dzień, z pewnymi różnymi wariacjami i zmianami tempa.

Boho-chic z nutką orientu.

Jak bardzo dobrze wiemy, dość charakterystycznymi elementami kreacji w stylu boho-chic, są wszelkiego rodzaju luźne, długie spódnice, futrzane kurtki, dżinsowe kurtki, czy też kolorowe, wręcz pstrokate tuniki. Do tego dochodzi także biżuteria, w stylu iście hippisowskim. Obecnie jednak, bardzo często możemy być świadkami nowej wariacji stylu a mianowicie boho-chic o zabarwieniu orientalnym. Tutaj po prostu do całej kreacji, w miejsce typowo hippisowskiej biżuterii, wstawiana jest biżuteria orientalna oraz podobne guziki.

Elementy tego typu nie są wcale aż tak kosztowne jakby się to mogło pozornie wydawać, a nabyć je możemy za pośrednictwem sieci, na przykład w sklepie internetowym Piekielko, pod adresem http://piekielko.com/. Generalnie rzecz ujmując, wystarczy wydatek rzędu 100-150 PLN, aby dokonać zakupu kilku drobiazgów o charakterze czysto etnicznym, czy też paru ciekawych stylistycznie guzików orientalnych, a cała kreacja od razu nabierze orientalnego posmaku i będzie prezentować się zupełnie inaczej.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż kreacje w stylu boho-chic, są stosunkowo proste do stworzenia, w dalszym ciągu bardzo popularne i niedrogie. Ponadto możemy także tworzyć różnorodne wariacje stylu, tak jak to podaliśmy dla przykładu powyżej, czyli kreacje boho-chic, o zabarwieniu orientalnym. W zasadzie to wszystko tutaj jest uzależnione od naszych upodobań, i aktualnego humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *