Młoty hydrauliczne do prac wyburzeniowych.

by:

Biznes

Wykonywanie wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych na większą skalę wymaga od przedsiębiorców dysponowania odpowiednio dobranym sprzętem, aby prace mogły być przeprowadzone sprawnie, szybko i bezpiecznie. Obecnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku wszelkiego rodzaju wyburzeń, ale nie tylko, będą młoty wyburzeniowe do koparek i koparko-ładowarek, które zapewniają nam bezpieczeństwo prowadzenia tego typu prac, oraz duża energię uderzenia, która gwarantuje pokonanie każdych przeszkód. Warto jednak tutaj pamiętać, iż młot hydrauliczny do koparki powinien być starannie dobrany pod względem naszych indywidualnych wymagań, oraz możliwości posiadanej przez nas koparki, aby praca była efektywna i jak najbardziej bezpieczna.

Modele młotów wyburzeniowych.

Jeśli chodzi o poszczególne młoty hydrauliczne, to możemy je podzielić na grupy małych, średnich i dużych. Każde z nich będą przeznaczone do innych modeli koparek o zupełnie innej masie całkowitej, a także będą osiągać zupełnie inne poziomy energii uderzenia.

Małe młoty hydrauliczne do minikoparek

Pierwszą grupą będą młoty małe, przeznaczone przede wszystkim do minikoparek. W przypadku młotów produkcji angielskiej firmy Arrowhead Rockdrill, będą to młoty oznaczone symbolami R40, R45, R55, R65, R70. Będą one charakteryzować się wzrostem wydajności i energii uderzenia, wraz ze wzrostem średnicy młota, oraz wagi maszyny na której mogą być zamontowane. Tego typu młoty wyburzeniowe będą przeznaczone przede wszystkim do minikoparek ale także miniładowarek. Warto tutaj pamiętać, iż każdy młot wyburzeniowy do minikoparki będzie także precyzyjnie sprawdzać się w zakresie kruszenia przeszkód w wykopach ziemnych przede wszystkim przez wzgląd na dość małą średnicę korpusu urządzenia.

Średnie młoty hydrauliczne do koparek.

Tutaj znajdą się przede wszystkim młoty hydrauliczne do koparek i koparko-ładowarek oznaczone symbolami R70, R75, R80 (młot arrowhead R70, jest przeznaczony zarówno do minikoparek, jak i koparko-ładowarek, stąd też pojawia się w obydwu wyliczeniach). Będą one charakteryzować się jeszcze większą energią uderzenia oraz większym poziomem wydajności pracy, wobec czego w większości przypadków będą sprawdzać się jako narzędzia do poważnych prac wyburzeniowych.

Duże młoty hydrauliczne.

Tutaj zaś znajdą się młoty oznaczone symbolami R90, R100, R120. To już bardzo poważne urządzenia zapewniające nam wysoki komfort pracy i bardzo dobry poziom jej efektywności. Będą stosowane w poważnych realizacjach na bardzo dużą skalę. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka energia uderzenia, a jednocześnie szybkość pracy i bezpieczeństwo jej realizacji

Pozostałe młoty wyburzeniowe.

Wśród młotów Arrowhead Rockdrill znajdziemy jeszcze młot oznaczony symbolem R140, przeznaczony do koparek gąsienicowych o energii uderzenia na poziomie 5420 J, co już całkowicie przebija wszystkie inne młoty hydrauliczne. Tego typu urządzenia będą z kolei stosowane tylko w przypadku największych i najtrudniejszych zadań. Nie zawsze też można będzie z nich skorzystać ze względu na dużą wagę samej koparki, która przecież podczas pracy młota hydraulicznego powinna stać jak najbardziej stabilnie.

Ważne informacje.

Tytułem zakończenia warto sobie jeszcze tylko powiedzieć, iż młoty wyburzeniowe arrowhead, posiadają możliwość zamontowania odpowiedniej nakładki umożliwiającej nam skuteczne wbijanie do gruntu profili fundamentowych z grubej blachy stalowej. Warto też pamiętać, iż do każdego młota zakupionego w firmie Arrowhead, lub też u jej autoryzowanego przedstawiciela, dostaniemy odpowiedni adapter umożliwiający podłączenie młota do dowolnego modeli koparki, od dowolnego producenta, pod warunkiem, iż koparka będzie spełniać minimalne wymagania instalacji oraz wagowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *