Mieszkanie czy jednak dom

by:

Dom

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Chodzi tu zarówno o finanse, jak i całe planowanie, realizację i logistykę. Jednak wiadomo, że chociaż większe koszty ponosimy przy budowie domu na początku, to jednak później koszty eksploatacji nie są tak duże jak przy mieszkaniu, gdyż odpada czynsz i opłaty takie jak np. utrzymanie części wspólnych, opłaty eksploatacyjne, opłaty dla zarządcy.

Z drugiej jednak strony, po zdecydowaniu się na dom, już sami musimy dbać o wszelkie renowacje, co w mieszkaniu mamy zapewnione w funduszu remontowym. Przeciekający dach, czy odśnieżanie zimą będzie już naszym zmartwieniem i obowiązkiem. Warto, więc dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, zanim zdecydujemy się na dom.

Okolice, które można polecić na budowę domu w Krakowie, to przykładowo Osiedle Parkowe. Jest to idealna okolica, o jakie często trudno w większych metropoliach, gdyż łączy w sobie możliwość obcowania z naturą, gdyż sąsiaduje z Lasem Tynieckim, a jednak nadal mieszkamy w granicach miasta, a nie z dala od centrum. Decydując się na dom na Osiedlu Parkowym, możemy liczyć na osiedle zamknięte i piękny krajobraz, gdzie domy osłonięte są brzozami, akacjami, a także szlachetnymi dębami.

Kolejne plusy to bliskość obwodnicy, co gwarantuje nam szybką komunikację z miastem. Jeśli jednak nie jesteśmy skomunikowani, to nie musimy się martwić, że będziemy skazani tylko na taksówki. Nieopodal osiedla, mniej więcej 200 metro spacerem, znajduje się przystanek autobusowy. Jest tu wszystko, natura i dobre połączenie z resztą miasta. Osiedle Parkowe to połączenie spokoju, bliskości z naturą i dobrej lokalizacji nie oddalonej od centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *