Baterie w stylu retro

by:

Dom

Baterie łazienkowe to urządzenie używane w domu bardzo często. Zarówno przez stałych mieszkańców, jak i przez gości. Wbrew pozorom sprzęt posiadający tak praktyczne zastosowanie wcale nie musi być wyłącznie funkcjonalny. Za styl wnętrza odpowiada nie tylko sposób jego umeblowania i kolorystyka, ale także tak oczywiste elementy jak armatura pomieszczeń.

Baterie miedziane to rozwiązanie dla osób ceniących dobry smak, oryginalność i elegancję. Stanowią rozwiązanie utrzymane w dobrym guście i podkreślają charakter wnętrza. W przypadku stylu nowoczesnego sprawdzą się jako element przełamujący konwencję i łagodzący ostateczny efekt. W pomieszczeniu nawiązującym do dawnych czasów dopełnią całości akcentując jego oryginalność. Termin retro odnosi się bowiem do określania zjawisk, które w sposób świadomy imitują trendy typowe dla czasów minionych. W ciągu kilku lat od pojawienia się armatury retro na runku wnętrzarskim, producenci stworzyli wiele kolekcji odnoszących się do niezbyt odległej historii. Do wyboru mamy m.in. elegancję i wykwintną dbałość o szczegóły lat 20., ciepły i przytulny styl old fashion czy radosny trend amerykańskiego pin-up z połowy XX wieku. Cechy charakterystyczne armatury w stylu retro to smukłe krany baterii umywalkowych, wysokie stopki zestawów kuchennych, charakterystycznie profilowane kurki w kształcie rozety oraz stylowe widełki na słuchawkę prysznicową.

Producenci oferują armaturę w stylu retro zarówno do łazienki, jak i do kuchni w wielu wersjach wykończeniowych. Od naturalnej barwy mosiądzu przypominającej stare złoto, przez matowe srebro, aż do błyszczącej, chromowanej powierzchni. Sposób montażu pozostaje taki sam jak w przypadku każdej innej baterii. Warto dodać, iż umywalki retro wzbogacone dodatkowo armaturą w stylu retro prezentują się wybornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *