Kostka brukowa przed domem

by:

Dom

Wykończenie wnętrz nowego domu jest niezwykle istotne dla dobrego i przyjemnego w nim funkcjonowania. Równie ważną sprawą jest także zadbanie o otoczenie wokół domu. Kurz i piach albo gęstwina poplątanych krzewów nie są chyba wymarzonym plenerem do odpoczynku. Co zatem zrobić z tą przestrzenią?

Posadzić dokoła trawnik czy ułożyć kostkę brukową? A może jedno i drugie? Nawet dla osób, które kochają wszechobecną zieleń, nieodłącznym elementem stworzonego ogrodu musi stać się chodniczek albo wydzielona przestrzeń wykonana z kostki brukowej. Niezależnie czy chcemy po prostu przejść po takich ścieżkach, czy może potrzebujemy stabilnego podłoża do ustawienia stołu i krzeseł. Układanie kostki brukowej możemy zlecić fachowej firmie albo spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Brukarstwo nie jest przecież takie trudne, szczególnie dla osób, które uwielbiają majsterkować i tworzyć coś sami od podstaw. Wystarczy zaopatrzyć się w potrzebne produkty, a sklepy budowlane oferują naprawdę szeroki asortyment wzorów, materiałów i kolorów niemal z całego świata.

POLECAMY: układanie kostki brukowej MK BRUK – Kraków i okolice

Najlepszym rozwiązaniem jest więc niewątpliwie połączenie tych dwóch sposobów zagospodarowania terenu wokół domu: kojącej zieleni i chodniczków z kostki. Oczywiście podjazd przed domem może tworzyć w całości kostka brukowa. Będzie to praktyczne i wygodne rozwiązanie na pogodę każdej pory roku. Jednak tam, gdzie pragniemy odpoczynku, a więc część ogrodowa, z pewnością będzie się pięknie prezentowała, gdy poprzeplatamy ją ścieżkami z tworzywa brukowanego.

Kolorystyka proponowanych materiałów jest tak różnorodna, że możemy stworzyć we własnym ogrodzie kawałek Toskanii albo przenieść tam grecki styl. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i również zasobności portfela. Warto jednak zadbać o przestrzeń, która będzie nam służyła do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *