Malowanie ścian w swoim domu jednorodzinnym.

by:

Dom

Przeprowadzenie remontu w domu jednorodzinnym, zazwyczaj przebiega podobnie. W większości przypadków po prostu chodzi o odświeżenie ścian, oraz o ewentualną zmianę ich kolorystyki. Tego typu prace musimy wykonywać dość regularnie. Zazwyczaj co kilka lat, kiedy ściany wchłoną już zbyt dużą ilość brudu i nawet mimo zastosowania farb zmywalnych, nie da się już doprowadzić ich do czystości. Trzeba tutaj jednakże zadać sobie konkretne pytanie. Mianowicie, czy zawsze należy korzystać z usług firm malarskich? Okazuje się, iż niekoniecznie. Malowanie ścian w swoim domu jednorodzinnym wcale nie jest tak trudne i kłopotliwe, abyśmy nie byli w stanie przeprowadzić tego typu prac samodzielnie. Sprawdźmy więc, jak się do tego wszystkiego zabrać, aby efekty naszej pracy były przynajmniej zadowalające.

Jak przeprowadzić malowanie ścian w domu – pierwsze przygotowania.

W pierwszej kolejności będziemy musieli zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia oraz akcesoria malarskie. Bez nich niestety niezbyt wiele uda nam się wskórać. Musimy więc zakupić odpowiedniej jakości pędzle malarskie, szczotki oraz wałki. Do tego niezbędne będą nam także szpachle, kostki ścierne do gładzi gipsowej, oraz wszelkiego rodzaju folie malarskie i taśmy do zabezpieczania podłóg, mebli, czy też ram okiennych i drzwiowych.

Wszystkie te narzędzia oraz akcesoria powinny być jak najlepszej jakości. Jest to dość trudne do osiągnięcia, bowiem obecnie produkcja pędzli, szczotek oraz wałków, w wielu firmach jest do tego stopnia zautomatyzowana, iż o jakość naprawdę trudno. Niemniej jednak da się jeszcze znaleźć narzędzia dobrej jakości. Wiąże się to jednak z koniecznością wyłożenia większej gotówki i poświęcenia większej ilości czasu na poszukiwania narzędzi i akcesoriów.

Przeprowadzenie odświeżenia ścian.

Same przeprowadzenie prac związanych z odświeżaniem jest już tylko postępowaniem wedle ściśle wyznaczonych kroków. Poniżej przedstawiamy wszystkie te kroki, których wykonanie, zagwarantuje co najmniej zadowalające efekty pracy.

  1. Wyniesienie mebli z malowanego pomieszczenia
  2. Zabezpieczenie pozostałych mebli oraz podłogi folią malarską.
  3. Zabezpieczenie ram okiennych i drzwiowych, taśmą malarską.
  4. Sprawdzenie stanu ścian – w przypadku większej ilości warstw farby, trzeba ją usunąć.
  5. Uzupełnienie ubytków gładzią gipsową oraz wyszlifowanie.
  6. Gruntowanie ścian, w celu wyrównania chłonności podłoża.
  7. Właściwe malowanie przy zastosowaniu wałków lub szczotek malarskich.
  8. Wykańczanie trudno dostępnych miejsce przy zastosowaniu pędzli malarskich.

Przestrzeganie tych ośmiu prostych kroków, z całą pewnością pomoże nam prawidłowo przeprowadzić remont w pomieszczeniu mieszkalnym. Jest to stosunkowo prosta operacja, i nawet ktoś, kto nie posiada w tym zakresie zbyt wielkiego doświadczenia, powinien sobie bez większych trudności poradzić z przeprowadzeniem odświeżania ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *