Kleje utwardzane promieniowaniem UV.

by:

Biznes

Technologia klejenia z zastosowaniem klejów utwardzanych promieniowaniem UV, obecnie wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie połączenie ze sobą wielu elementów, oraz osiągnięcie wysokiego poziomu trwałości spoiny. Co więcej, ta technologia klejenia gwarantuje nam bardzo szybki czas utwardzania samej spoiny, co pozwala na jej sprawne zastosowanie w szybkich, automatycznych procesach produkcyjnych. Przyjrzyjmy się wobec tego nieco bliżej kwestii zastosowania technologii klejenia z utwardzaniem promieniowaniem UV, oraz sprawdźmy, dlaczego jest to technologia tak korzystna i tak powszechnie stosowana w wielu branżach.

Zastosowanie klejów utwardzanych promieniowaniem UV.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż technologia ta perfekcyjnie sprawdza się głównie w procesach produkcji w branży elektronicznej czy też elektrotechnicznej, jak również można spotkać się z jej wykorzystaniem w branży motoryzacyjnej. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba sprawnego, szybkiego połączenia ze sobą różnych elementów i otrzymanie trwałej spoiny. W procesach przemysłowych wykorzystywanie są duże promienniki UV do utwardzania klejów, gdzie możemy wstępnie przygotować dużą ilość elementów do klejenia a następnie wprowadzając je do promiennika, utwardzać wszystkie jednocześnie. Jest to możliwe dzięki temu i kleje utwardzane promieniowaniem UV, charakteryzują się długim okresem żywotności wynoszącym około jednej godziny. Zapewnia nam to możliwość swobodnej manipulacji klejonymi elementami przez prawie godzinę, do czasu aż zostanie przeprowadzone utwardzenie. Jest to więc z wielu punktów widzenia bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie w tym zakresie.

Najważniejsze zalety klejów utwardzanych UV.

Jeśli chodzi o wszystkie zalety klejów utwardzanych UV to trudno będzie je wyliczyć, niemniej jednak do najważniejszych trzeba będzie tutaj zaliczyć:

  • Szybki czas utwardzania spoiny, wynoszący kilkanaście sekund
  • Długi czas żywotności wynoszący nawet do jednej godziny
  • Niski koszt wykonania jednej spoiny
  • Trwałość i solidność wykonanej spoiny

Bardzo ważną kwestią na którą warto tutaj zwrócić uwagę jest także to, iż osiągnięcie dobrego poziomu trwałości spoiny nie pociąga za sobą żadnych specjalnych wymagań. Oczywiście powierzchnie klejone muszą być czyste, suche i odtłuszczone, a przemysłowe urządzenia UV do utwardzania klejów, powinny charakteryzować się odpowiednią mocą naświetlania. Poza tym jednak nie mamy żadnych specyficznych wymagań dotyczących tej technologii klejenia, wobec czego będzie ona bardzo popularna w zastosowaniu w tych branżach, gdzie precyzja klejenia i szybki czas utwardzania spoiny będzie odgrywać zdecydowanie najważniejszą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *