Eksploatacja profesjonalnych pomp i agregatów pompowych.

by:

Biznes

Współczesne branże przemysłowe, głównie takie jak budownictwo, gospodarka komunalna, czy też branża wydobywcza, na co dzień wykorzystują nowoczesne systemy pompowe i profesjonalne agregaty pompowe do bardzo wielu zadań. Warto tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej, bowiem pozwoli nam ona zrozumieć, dlaczego producenci pomp i agregatów pompowych systematycznie prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swoich wyrobach. Jakby w końcu nie patrzeć, praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe technologie w tym zakresie, dzięki których wdrożeniu, praca w danym sektorze staje się efektywniejsza i wydajniejsza.

Pompy w branży wydobywczej.

Jeśli chodzi o branżę wydobywczą, to przede wszystkim będziemy tutaj mieć do czynienia z profesjonalnymi pompami do wody zanieczyszczonej. W końcu w górnictwie, podczas wydobycia, będziemy mieć do czynienia z dużymi pokładami wody gruntowej, utrudniającej znacznie realizację jakichkolwiek prac, wobec czego należy też na bieżąco się wody tej pozbywać z pokładów wydobywczych. Stosowane tutaj będą przede wszystkim pompy zatapialne górnicze do wody zanieczyszczonej, bowiem woda gruntowa, pojawiająca się w pokładach wydobywczych będzie zawierać bardzo dużo zanieczyszczeń. Będą to przede wszystkich drobne frakcje skalne, pył, resztki węgla kamiennego i inne odpady, pojawiające się na tak dużych głębokościach. Pompy te powinny być odporne na ścieranie i kwasoodporne, gdyż woda na tej głębokości bardzo często do najczystszych nie należy, wobec czego wnętrze pompy i wszystkie jej elementy mające kontakt z pompowanym medium powinny być zabezpieczone antykorozyjnie na tego typu przypadki. Będziemy więc mieć tutaj do czynienia z wyjątkowo wymagającymi, bardzo trudnymi warunkami pracy pomp, toteż producenci dokładają wszelkich starań, aby ich pompy były w stanie poradzić sobie w tak trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Agregaty pompowe do systemów igłofiltrowych.

Drugim przypadkiem nowoczesnych technologii wdrażanych bardzo regularnie przez producentów, są agregaty pompowe stosowane w systemach odwadniania metodą igłofiltrową. Agregaty te muszą zapewniać nam wydajność zasysania i pompowania wody z utrzymaniem wysokości podnoszenia, a jednocześnie dobrze radzić sobie pod dużym i stałym obciążeniem. Wdrażane w tym zakresie technologie, to na przykład wprowadzenie na rynek agregatów pompowych tłokowych, które gwarantują zachowanie stałej wysokości podnoszenia niezależnie od wydajności pracy pompy. Wynika to z faktu tego, iż w początkowej fazie obniżania poziomu wody gruntowej będziemy mieć do czynienia z jej stosunkowo dużymi ilościami, natomiast w następnych etapach będziemy mieć jej zdecydowanie mniej, a wysokość podnoszenia powinna być zachowania na stałym poziomie, aby zagwarantować sobie bezpieczne odprowadzanie odessanej z gruntu wody na bezpieczną odległość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *