Jaki wystrój okna wybrać?

by:

Dom

Wystrój wnętrza to nie lada wyzwanie dla każdej Pani domu. Decyzję o wyborze mebli, dywanów i oświetlenia podejmujemy zwykle z partnerem. Na nas kobietach ciąży zwykle obowiązek nadania wnętrzu przytulności i wyjątkowego charakteru poprzez zakup odpowiednich dodatków. Ozdobą mieszkania stają się zazwyczaj dekoracyjne świece, poduszki, kwiaty, wazony i obrazy.


Zazwyczaj największe trudności podczas urządzania domu sprawia nam wystrój okien. Na rynku dostępne są różnorodne firany, zasłony, rolety okienne, panele zasłonowe … W gąszczu produktów łatwo się pogubić, dlatego na samym początku zastanów się jaką funkcję – poza estetyczną – muszą pełnić produkty na Twoim karniszu lub oknie.

foto00W zacienionym pokoju wystarczą Ci bardzo delikatne firanki, które nie będą zmniejszać ilości wpadającego światła. Jeśli jednak okno wychodzi na ulicę lub masz sąsiadów zamontuj w oknie zasłony lub rolety do okien, które wieczorem będą chronić przed ciekawskim wzrokiem innych osób. Z kolei w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach w domu sprawdzą się specjalne zaciemniające rolety do okien, które mogą pochłaniać lub odbijać światło.

Coraz więcej osób łamie schematy i całkowicie rezygnuje z firan w oknach, a zamiast tego wybiera modne w ostatnim czasie rolety dekoracyjne (np. http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych/2044-wewnetrzne). Rolety takie mogą jedynie lekko zaciemniać wnętrze, a w razie potrzeby – można je całkowicie zwinąć. Na rynku dostępne są rolety rzymskie, rolety bambusowe, rolety dzień – noc lub inne rolety dekoracyjne, w których jednobarwny materiał zastąpiony jest wybranym przez klienta wzorem lub fakturą.

Bez względu na to jakie firany, zasłony lub rolety okienne podobają Ci się najbardziej pamiętaj, że mają one pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też być funkcjonalne, aby w razie potrzeby mogły ograniczyć ilość światła lub ochronić przed ciekawskim wzrokiem przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *