Postaw na prywatny dom opieki

by:

Dom

Dom opieki jest często najlepszym rozwiązaniem dla starszych, mieszkających samotnie i zmagającymi się z różnymi chorobami osób. Prywatny dom opieki często wybiera rodzina ze względu na brak czasu i możliwości aby opiekować się osobą starszą w swoim domu. Domy seniora oferują profesjonalną opiekę między innym lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Prywatny dom seniora sprawuje opiekę nad osobą starszą przez całą dobę.

W zależności od stanu zdrowia i samopoczucia osoba starsza w domu otrzymuje pomoc podczas codziennych czynności, między innymi w czasie jedzenia, przyjmowania leków, ubierania się czy korzystania z toalety. Koszt pobytu w prywatnym domu opieki wynosi często trochę więcej niż równowartość renty czy emerytury seniora, ale można się starać o dopłatę z MOPSu lub zrzucić się całą rodziną.

Prywatny dom opieki zazwyczaj umożliwia odwiedziny rodziny o dowolnej porze dnia. Seniorzy w domu opieki czują się zwykle bardzo dobrze i bezpiecznie, nawiązują znajomości z innymi mieszkańcami domu seniora i biorą udział w wielu różnych zajęciach, na przykład korzystają z basenu, spacerują, wykonują lekkie i spokojne ćwiczenia fizyczne pod okiem rehabilitanta oraz odpoczywają w ogrodzie.

Szukając domu opieki dla członka rodziny warto wybrać ośrodek położony w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, ale koniecznie za miastem. Jeśli zatem nasz dom to Kraków to wybierzmy dla seniora na przykład ten – http://spokojnaoaza.com.pl/ – prywatny dom opieki i pamiętajmy jeszcze, żeby sprawdzić opinię o wybranej placówce, aby mieć pewność że senior otrzyma tam odpowiednią opiekę. W domu opieki czas z osobami starszymi spędzają często wolontariusze, którzy pomagają na przykład w wyjściu na spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *