Jaką pracę znajdziemy w Rzeszowie?

by:

Praca

Na koniec września 2013 roku bezrobocie w Rzeszowie wyniosło 8,2%. W porównaniu z innymi miastami województwa podkarpackiego, Rzeszów pozytywnie wyróżniał się ilością nowych ofert pracy i stosunkowo niskim bezrobociem. W poniższym raporcie przedstawiamy aktualny przegląd ofert pracy w Rzeszowie, pochodzących z portali internetowych i zasobów Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Lotnictwo i farmaceutyka

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo Technicznego w Rzeszowie mieszczą się prężne ośrodki przemysłu farmaceutycznego i lotniczego. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj pracę mogą znaleźć przedstawiciele takich zawodów jak: mechanik lotniczy, inżynier lotnictwa, albo chemicy zajmujący się produkcją przemysłową oraz kontrolą jakości. Miejscowe firmy farmaceutyczne poszukują także przedstawicieli medycznych, którzy zajmą się doradztwem w zakresie sprzętu i materiałów medycznych. Podobnie jak w innych dużych miastach, w Rzeszowie nie maleje popyt na informatyków i specjalistów zajmujących się wsparciem technicznym IT oraz administracją sieci. Zatrudnienie znajdą również web developerzy. W odpowiedzi na potrzeby rynku na Uniwersytecie Rzeszowskim prężnie rozwija się Instytut Informatyki. Ostatnio oprócz ofert pracy w Polsce, młodzi absolwenci znający język ukraiński, mogą również podjąć pracę za naszą wschodnią granicą.

Telefoniczna obsługa klienta i sprzedaż

Firmy z branży call center poszukują pracowników, którzy zajmują się obsługą klienta lub sprzedażą produktów. Praca w call center z reguły jest pracą zmianową, przeznaczoną dla osób, które studiują albo potrzebują tymczasowego zatrudnienia. Rzeszów jest największym ośrodkiem akademickim na Podkarpaciu, dlatego większość pracowników tych firm stanowią osoby będące w trakcie studiów. Rzeszów jest także regionalnym centrum polsko-ukraińskiej wymiany handlowej, dlatego lokalne firmy często nastawiają są na eksport swoich towarów i usług na wschód. W związku z powyższym, zatrudnienie znajdą tu specjaliści od eksportu i handlu międzynarodowego lub spedycji, a także pracownicy magazynowi i osoby zajmujące się transportem międzynarodowym. Wymiana gospodarcza z Ukrainą jest „być albo nie być” wielu rzeszowskich firm, dlatego współpraca z wschodnim sąsiadem jest dla nich priorytetem. Według planów GDDKiA, pod koniec 2014 roku ma być przejezdna autostrada do Rzeszowa, łącząca wschodnią i zachodnią granicę Polski. Zakończenie tej inwestycji z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju firm zajmujących się spedycją i transportem międzynarodowym. Aktualne oferty pracy w Rzeszowie są tutaj.

Pozostałe oferty

W Rzeszowie poszukiwani są przedstawiciele handlowi, a także sprzedawcy i kasjerzy. Na osoby zorganizowane i skrupulatne czekają stanowiska pracowników biurowych. Firmy poszukują również operatorów maszyn CNC, spawaczy i pracowników zajmujących się rozmaitymi montażami, od montażu reklam począwszy, na montażu instalacji elektrycznych skończywszy. Praca czeka też na grafików komputerowych. Podsumowując, sytuacja na rzeszowskim rynku pracy nie należy do najgorszych, a w porównaniu z resztą województwa podkarpackiego można ją określić jako niezłą. Lokalni pracodawcy mają jednak problem ze znalezieniem wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy ze względu na wyższe pensje i większe możliwości rozwoju wyjeżdżają do większych polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, a nawet Trójmiasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *