Jak zaplanować relaksujący weekend w SPA?

by:

Turystyka

Po całorocznym zgiełku w pracy, codziennym zabieganiu, a nawet domowej rutynie, każdemu przyda się chwila relaksu i wyjazdowy weekend w SPA, który pomoże odzyskać równowagę i poprawi samopoczucie. Dla wielu osób stres bywa uciążliwy i skutecznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie, dlatego warto od czasu do czasu włączyć zdrowy sposób myślenia, zrelaksować się i doładować akumulatory, a nie ma lepszego sposobu niż kilkudniowy wypad wellness.

Siedem najważniejszych punktów jak spędzić odprężający weekend w SPA

  • wybierz lokalizację;
  • znajdź zakwaterowanie oferujące udogodnienia spełniające twoje potrzeby i zrób rezerwację;
  • zaplanuj czas tak, aby móc spróbować nowych rzeczy, np. jogi, hydroterapii, warsztatów itp.;
  • zrób plan podróży, ale pamiętaj, żeby znalazł się w nim czas na odpoczynek;
  • spakuj się adekwatnie do zaplanowanych zajęć;
  • wyłącz telefon i laptopa, zapomnij o pracy i codziennych zmartwieniach;
  • zrelaksuj się w SPA!

Dzięki powyższym informacjom, będziemy bardzo dobrze przygotowani do tego typu wyjazdu. Pozwoli nam to rzeczywiście spędzić odprężający weekend w SPA, co powinno być kluczowe dla naszego samopoczucia.

Pierwszy weekend w SPA – jak się przygotować?

Pierwszy wyjazd na weekend w SPA budzi wiele emocji i ekscytacji, ale także pewne obawy: co ze sobą zabrać? Jak się przygotować? Czy do masażu trzeba się rozebrać? Do niektórych zabiegów oferowanych przez hotele SPA, trzeba będzie założyć kostium kąpielowy, dlatego nie może go zabraknąć w bagażu. Ważne jest także to, że musi być to strój dwuczęściowy. Równie istotne są własne klapki, koniecznie wodoodporne, natomiast takie rzeczy jak szlafrok, ręcznik, jednorazową bieliznę, żel pod prysznic czy szampon do włosów zapewnia klientom hotelowe SPA, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można zadzwonić i zapytać o szczegóły.

Czy do masażu trzeba się rozbierać?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie: czy do masażu trzeba się rozebrać? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: tak. Zdecydowana większość zabiegów w SPA wymaga rozebrania się, jedne tylko do połowy, m.in. zabiegi na twarz, szyję, dekolt lub plecy, a inne całościowo, np. depilacje. Niektórym kobietom może się wydawać, że relaks, kiedy jest się nago, jest niemożliwy, ponieważ czują się skrępowane. Nie ma powodów do obaw, przed rozpoczęciem zabiegu, do dyspozycji jest cały gabinet. Można się przebrać i położyć wygodnie na leżance, a osoba, która będzie wykonywała zabieg, praktycznie nie będzie widzieć tego, że jest się nago. Po skończonym masażu również ma się czas dla siebie, aby swobodnie wstać i iść pod prysznic, ponieważ w gabinecie nie będzie już nikogo.

Podsumowanie

Weekend w SPA ma służyć relaksowi i odprężeniu, ale żeby tak się stało trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim dobrze jest zadbać o nastawienie psychiczne, by eliminować stres związany z nagością w trakcie masażu. Bardzo pomaga uświadomienie sobie, że obsługa w hotelowym SPA to profesjonaliści, którzy nie zwracają uwagi na nagość i skupiają się wyłącznie na swojej pracy. Takie podejście pozwoli w pełni wypocząć i cieszyć się urokami strefy wellness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *